Remis Orła Łódź z Ceramiką

Rundę wiosenną w lidze wojewódzkiej Jerzego Michałowicza zainaugurowali piłkarze Orła Łódź i Ceramiki Opoczno. Po wyrównanym spotkaniu mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1. Obie bramki padły na początku drugiej połowy spotkania.

Początek meczu należał do gospodarzy. Łodzianie zepchnęli gości do obrony i kilka razy zagrozili bramce Dawida Pawełkiewicza. Najgroźniejszy był  strzał Mateusza Jaworskiego zza linii pola karnego, ale minął on światło bramki. Z biegiem czasu Ceramika zaczęła kontrolować grę. Opocznianie mieli optyczną przewagę, a najlepszą sytuację stworzyli tuż przed końcem pierwszej połowy: z rogu centrował Hubert Stępień, a Hubert Wiktorowicz główkował w słupek.

Orzeł - Ceramika 2W drugiej połowie Ceramika nadal atakowała i w siódmej minucie po przerwie zdobyła bramkę. Hubert Wach przedarł się prawą stroną pola karnego i spod linii końcowej wycofał piłkę do Mateusza Pawlaka, który strzelił gola. Orzeł jednak się nie załamał i natychmiast ruszył do odrabiania strat. Po kontrze Michał Zieliński przelobował już bramkarza, ale piłka tylko odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. Minutę później Jaworski przeprowadził indywidualną akcję, wpadł w pole karne i ładnym strzałem w długi róg wyrównał wynik meczu. Potem mecz się wyrównał, a obydwie drużyny mogły jeszcze strzelić bramkę. Najlepszą okazję miał ponownie Jaworski, ale tym razem Pawełkiewicz okazał się lepszy w sytuacji sam na sam.

Orzeł Łódź – Ceramika Opoczno 1:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Jaworski 49 – Mateusz Pawlak 47

Orzeł: Połomski – Rzeźnicki, Łukasiewicz, Zając, Zych – Szymański, Klimczak (72′ Lankiewicz), Suskiewicz, Runowski – Jaworski, Zieliński.

Ceramika: Pawełkiewicz – Kołodziejczyk, Czerniak, Rakoczy, Pawlak (65′ Kędzierski) – Gołąb, Gruszczyński, Stępień, Bednarczyk (75′ Prażmowski) – Wiktorowicz, Wach.