Porażka Widzewa na początek

Porażką zakończył się pierwszy w okresie przygotowawczym mecz sparingowy Widzewa Łódź. Podopieczni Włodzimierza Tylaka przegrali na własnym boisku z Rubinem II Kazań 1:2 (0:1). Łodzianie mogą mówić o dużym pechu ponieważ decydującego gola stracili w doliczonym czasie gry.

To goście jako pierwsi objęli prowadzenie. W 17. minucie błąd obrońców wykorzystał Rusłan Galiakberov i pewnym strzałem pokonał Patryka Wolańskiego. W odpowiedzi po strzale Mateusza Brozia piłka odbiła się od słupka. Łodzianie mieli kilka dobrych okazji na doprowadzenie przed przerwą do remisu, ale ich nie wykorzystali. Oprócz Brozia bliski zdobycia gola był Piotr Mroziński.

Po zmianie stron gospodarze długo nie mogli przeprowadzić żadnej groźnej akcji. Dopiero w 64. minucie wyrównującą bramkę strzelił Adrian Piotrowski. Po tym trafieniu Włodzimierz Tylak zdecydował się na wprowadzenie zmian personalnych. Na murawie pojawiło się aż ośmiu nowych graczy. Niestety zmiennicy nie byli w stanie zaskoczyć rywali. Skuteczni byli natomiast piłkarze z Kazania. W jednej z ostatniej akcji zwycięską bramkę dla gości strzelił Marko Livaja.

Widzew Łódź – Rubin II Kazań 1:2 (0:1)
Adrian Piotrowski 64 – Rusłan Galiakberov 17, Marko Livaja 90+1

Widzew: Patryk Wolański (64′ Seweryn Derbisz) – Patryk Stępiński (64′ Wiktor Żytek), Krystian Nowak, Rafał Augustyniak, Michał Płotka (64′ Marcin Kozłowski) – Mariusz Rybicki (64′ Jakub Czapliński), Piotr Mroziński (64′ Mateusz Pakosz), Damian Radowicz (64′ Tymoteusz Zieleśkiewicz), Bartłomiej Kasprzak (64′ Damian Skołorzyński), Adrian Pietrowski (64′ Patryk Brzeski) – Mateusz Broź (64′ Damian Warchoł).

Źródło: widzewiak.pl