Klasa A: Niespodziewany remis lidera

Pierwszy wiosenny mecz klasy A w grupie II okręgu sieradzkiego przyniósł dużą niespodziankę. Lider tabeli MKS Zduńska Wola stracił punkty remisując z Amatorami Zapolice 1:1 (0:0). Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Dawid Kępniak. Wyrównał zaś Tomasz Woźniak.

Mimo deszczowej pogody spotkanie obserwowała liczna grupa kibiców. Mecz nie stał na wysokim poziomie, a obie drużyny zdobyły po jednym golu. W 55. minucie Damiana Stolarczyka pokonał Dawid Kępniak i lider objął prowadzenie. Amatorzy nie rezygnowali jednak z walki o korzystny rezultat. W 79. minucie wyrównującego gola zdobył Tomasz Woźniak i mecz zakończył się niespodziewanym remisem.
Mamy niedosyt po tym spotkaniu bo przyjeżdżaliśmy do Zduńskiej Woli po komplet punktów. Zwycięstwo było naprawdę w naszym zasięgu. Pomimo tego, jednak brawa dla całej drużyny za walkę i pokazanie się z dobrej strony – mówi Mateusz Brzezowski, obrońca Amatorów.
SONY DSCMKS Zduńska Wola – Amatorzy Zapolice 1:1 (0:0)
Bramki: Dawid Kępniak 55 – Tomasz Woźniak 79

MKS: Zielonka – Witczak, Piotrowski, Kozłowski ż (54′ Jendrychowski), Jaszczak – Kajetan Tomczyk (66′ Kosecki), Rafał Borycki (46′ Niziołek), Rakowski, Królewiak (80′ Pietrzykowski), Pawłowski – Kępniak.

Amatorzy: Stolarczyk – Urbaniak (60′ Smęda), Świniarski ż, Kikowski, Brzezowski (89′ Witkowski) – Barbarowicz (70′ Werner), Woźniak, Jędrasiak, Ściegiński, Przybylski (75′ Kuświk) – Krystkiewicz.

Źródło i zdjęcie: Lech Kulma