UKS SMS Łódź wiceliderem I ligi

Znakomicie rozpoczęły rundę rewanżową pierwszoligowe piłkarki UKS SMS Łódź. Łodzianki w meczu 10. kolejki pewnie pokonały na wyjeździe Sportową Czwórkę Radom 2:0 (0:0) mając przez całe spotkanie wyraźną przewagę. Bramki zdobyły Michalina Kowalska i Weronika Zasowska. UKS SMS awansował na drugie miejsce w tabeli.

Od pierwszej minuty meczu w Radomiu zarysowała się wyraźna przewaga przyjezdnych. UKS SMS nie potrafił jednak tej przewagi zamienić na gole. – W całym meczu nasze zawodniczki były faulowane aż 41 razy, przy ośmiu faulach z naszej strony. Egzekwowaliśmy również osiem rzutów rożnych. Niemoc strzelecką przełamała dopiero Michalina Kowalska w 58. minucie – relacjonuje Janusz Matusiak prezes UKS SMS Łódź.

Wynik spotkania ustaliła na kwadrans przed końcem Weronika Zasowska. Radość łodzianek po wygranej była podwójna ponieważ punkty stracił dotychczasowy wicelider. Polonia Poznań zremisowała z rezerwami Medyka Konin. UKS SMS awansował tym samym na drugie miejsce w tabeli, a w następnym meczu zmierzy się przed własną publicznością z Unifreeze Górzno.