Zub: Wchodzimy w fazę finałową

Trener PGE GKS Bełchatów Marek Zub na pomeczowej konferencji prasowej nie był zadowolony. Trudno się dziwić – bełchatowianie prowadząc do przerwy 1:0 oddali rywalowi inicjatywę i przegrali mecz ostatniej kolejki sezonu zasadniczego 1:3. Szkoleniowiec podkreślił, że po stracie bramki jego drużyna nie potrafi się podnieść.

Po raz kolejny, szczególnie w drugiej połowie oddaliśmy rywalowi inicjatywę. Trudno się nam podnieść po tym, jak tracimy bramkę po niewymuszonej przez rywala stracie – powiedział podczas pomeczowej Marek Zub.

Pierwsza połowa pokazała, że choć jesteśmy w dołku, to przez pewien okres jesteśmy w stanie robić swoje. Niestety po raz kolejny po pierwszej straconej bramce wali nam się cała strategia i koncepcja na granie. To nasz największy problem. Jesteśmy w gronie zespołów najbardziej zagrożonych spadkiem, ale powtarzam od początku pracy w GKS-ie, że decydujące znaczenie będzie miała faza finałowa. Mamy nadzieję, że te siedem spotkań pozwoli nam odwrócić złą kartę i z powodzeniem walczyć o utrzymanie w lidze – dodał Zub.

Źródło: gksbelchatow.com