Szczerbiec Wolbórz dogonił lidera

Szczerbiec Wolbórz pewnie pokonał KS Poświętne 4:0 (1:0) w rozegranym awansem spotkaniu 20. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Tym samym podopieczni Ireneusza Komara zrównali się punktami z liderem – Zjednoczonymi Gmina Bełchatów. Wygrana Szczerbca była niezagrożona od pierwszych minut środowego meczu.

Wynik spotkania otworzył już w 10. minucie Patryk Tomaszczyk. Kolejne bramki padły dopiero w drugiej połowie. Wcześniej zespół z Wolborza stwarzał wiele podbramkowych sytuacji, ale nie potrafił ich wykorzystać. – Powinniśmy ten mecz wygrać nawet dwucyfrowo. Niestety moi zawodnicy byli bardzo nieskuteczni i w efekcie pokonaliśmy rywala tylko 4:0 – powiedział trener Szczerbca Ireneusz Komar. W drugiej połowie do bramki rywala trafili: Kamil Krakowiak i w końcówce dwukrotnie Norbert Sypułek.

Szczerbiec wygrał swój mecz i czeka na to co zrobi lider rozgrywek. Zjednoczeni Gmina Bełchatów zmierzą się na własnym boisku z nieobliczalnym GUKS Gorzkowice. Drużyna Marka Siewierskiego jest w stanie sprawić niespodziankę i urwać punkty faworytowi.

KS Poświętne – Szczerbiec Wolbórz 0:4 (0:1)
(Patryk Tomaszczyk 10, Kamil Krakowiak 50, Norbert Sypułek 80, 88)