Duet Miro-Rozi rozjechał Start

Lechia Tomaszów bezlitosna dla walczącego o utrzymanie w III lidze łódzko-mazowieckiej Startu Otwock. Podopieczni trenera Dariusza Rogulskiego rozbili rywala aż 4:1 (2:0). Po dwa gole zdobyli dla tomaszowian Marcin Mirecki i Jakub Rozwandowicz. Ten pierwszy potwierdził, że znajduje się obecnie w wyśmienitej dyspozycji.

W poprzedniej kolejce Lechia rozgromiła rezerwy Legii Warszawa 5:1, a Mirecki zdobył trzy bramki. Początek spotkania w Otwocku należał do gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie doskonałe sytuacje do zdobycia gola. Artur Holewiński nie dał się jednak pokonać. Od 30. minuty zarysowała się przewaga Lechii, która jeszcze przed przerwą zdobyła dwie bramki. Wynik spotkania otworzył Jakub Rozwandowicz, a chwilę później na 2:0 podwyższył Marcin Mirecki.

W drugiej połowie dominacja Lechii nie podlegała już żadnej dyskusji. Rozwandowicz i Mirecki dołożyli po jeszcze jednej bramce, a Start odpowiedział jedynie trafieniem Filipa Łuszczyńskiego z 85. minuty. Po wygranej w Otwocku Lechia awansowała w trzecioligowej tabeli na dziesiąte miejsce. W środę (3 czerwca) na własnym boisku zmierzy się z Pilicą Białobrzegi, a sezon zakończy spotkaniem w Radomiu z Radomiakiem.

Start Otwock – Lechia Tomaszów 1:4 (0:2)
Bramki dla Lechii: Jakub Rozwandowicz 35, 62, Marcin Mirecki 41, 70

Lechia: Holewiński – Prusinowski, Cyran, Matuszczyk ż, Milczarek (74′ Majchrowski) – Potakowski (78′ Matysiak), Szymczak, Wiejak, Mirecki (74′ Stańdo) – Jardel (70′ Król), Rozwandowicz