Zabójcza końcówka Włókniarza Zelów

Włókniarz Zelów wygrał z Widokiem Skierniewice 4:2 (2:2) w spotkaniu 30. kolejki IV ligi łódzkiej. W pierwszej połowie padły aż cztery bramki, a oba zespoły schodziły do szatni przy remisie. Podopieczni Zbigniewa Karbownika szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili dopiero pod koniec meczu.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Już w 8. minucie po szybkiej kontrze do siatki przyjezdnych trafił Rafał Bednarek. Radość Włókniarza nie trwała jednak długo. Przyjezdni zdołali wyrównać pięć minut później. Futbolówkę w polu karnym otrzymał Łukasz Markowski, który uderzył na bramkę, a piłka po rykoszecie zmyliła Grzegorza Robakiewicza i wpadła do siatki. Od tego momentu zarysowała się lekka przewaga zelowian. Gospodarze w 32. minucie zdołali wykorzystać błąd defensywy widoku i po strzale Piotra Boczkiewicza znowu wyszli na prowadzenie. Ponownie minęło pięć minut i ponownie Widok zdołał wyrównać. Na listę strzelców wpisał się Michał Sopyła. Jak się później okazało był to ostatni gol w pierwszej odsłonie.

Po przerwie skierniewiczanie opadli z sił i oddali inicjatywę gospodarzom, ograniczając się jedynie do obrony. Zdecydowaną przewagę osiągnął Włókniarz. Zelowianie długo nie mogli przebić się przez świetnie zorganizowaną obronę rywali. Dopiero w 81. minucie po wrzutce z rzutu rożnego Norberta Dregiera, piłkę głową do siatki skierował Hubert Muszyński. Chwilę później czwartego gola dla zelowian strzelił Norbert Dregier i ustalił końcowy rezultat na 4:2 dla Włókniarza.

Włókniarz Zelów – Widok Skierniewice 4:2 (2:2)
Rafał Bednarek 8, Piotr Boczkiewicz 32, Hubert Muszyński 81, Norbert Dregier 84 – Łukasz Markowski 13, Michał Sopyła 37

Włókniarz: Robakiewicz – Muszyński, Grzelak (46’ Kucharski), Ratajczyk, Perka – Jarosiński, Kaliski ż, Boczkiewicz ż (60’ Gołuch), N. Dregier – J. Dregier (88’ Świątek), Bednarek (67’ Krajda).

Widok: Stokowski – Jaworski ż, Paprocki, Sopyła, Iwanowski – Markowski, Kowalczyk, Borowiec, Kozłowski (75’ Wysocki), Foks (86’ Magdziarz) – Sawicki (82’ Jung).

Źródło: widokskierniewice.pl