Zjednoczeni jedną nogą w IV lidze

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek w piotrkowskiej klasie okręgowej bardzo bliscy awansu są piłkarze Zjednoczonych Gmina Bełchatów. Podopieczni Edwarda Cecota przystępując do meczu z Gerlachem Drzewica znali wynik spotkania z Kleszczowa i wiedzieli, że wygrana przybliży ich do upragnionego celu.

Zwycięstwo faworytowi nie przyszło jednak łatwo. Już w 15. minucie z boiska za dwie żółte kartki musiał zejść Jarosław Kurzynoga. Grając w dziesiątkę Zjednoczeni Gmina potrafili jednak strzelić zwycięskiego gola po strzale Kamila Kowalczyka z 20. minuty. W dalszej części gry oba zespoły miały swoje sytuacje, ale żadna bramka już nie padła. Zjednoczonym wystarczy remis w Boże Ciało w wyjazdowym meczu z LKS Mierzyn aby móc świętować awans. W ostatniej kolejce dostaną bowiem trzy punkty bez walki za spotkanie z wycofaną Concordią Piotrków. W klasie A zagrają w przyszłym sezonie podopieczni Zbigniewa Wojtaszka. KS Poświętne zszedł z boiska już w 53. minucie meczu z Ceramiką Opoczno. W tym momencie przegrywał już 1:6, a na placu gry zostało zaledwie sześciu zawodników. Bardzo ważną wygraną w derbowym meczu gminy Rozprza odniósł Start Niechcice pokonując 2:0 LKS Mierzyn.

Oto wyniki 24. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej:

GUKS Gorzkowice – LKS Lubochnia 3:0 (1:0)
(Hubert Tokarski 23, Eryk Smuga 60, 71)
Start Niechcice – LKS Mierzyn 2:0 (1:0)
(Damian Niezgoda 19, Artur Lamch 89)
Omega II Kleszczów – Szczerbiec Wolbórz 2:1 (1:0)
(Konrad Kiepura 45, Paweł Szulc 90+2 – Paweł Kuta 90+3)
(niedziela – 31 maja)
Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Gerlach Drzewica 1:0 (1:0)
(Kamil Kowalczyk 21)
LKS Mniszków – Świt Kamieńsk 2:1 (1:1)
(Krzysztof Wojdała 41, Łukasz Biskup 78 – Przemysław Olejnik 24)
KS Poświętne – Ceramika Opoczno 1:6 (1:3) – mecz przerwany w 53. minucie, zespół gospodarzy został zdekompletowany
(Maciej Lenarcik 29-karny – Krystian Grzyb 20, 48, 50, Krystian Stefaniak 3, 22, Kacper Rogowski 46)
Stal Niewiadów – Concordia Piotrków 3:0 – walkower, goście wycofali się z rozgrywek