LUKS Bałucz bliżej IV ligi łódzkiej

Wicemistrz sieradzkiej klasy okręgowej LUKS Bałucz wygrał w Wolborzu z miejscowym Szczerbcem (piotrkowska klasa okręgowa) 4:1 (1:1) w pierwszym meczu barażowym o prawo udziału w nadchodzącym nowym sezonie w IV lidze łódzkiej. Goście szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili po przerwie i zainkasowali sporą zaliczkę bramkową przed decydującym pojedynkiem ze Stalą Głowno.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 28. minucie po strzale Kacpra Młynarczyka. Szczerbiec zdołał wyrównać tuż przed przerwą dzięki trafieniu Mateusza Góralczyka. Druga połowa dla gospodarzy rozpoczęła się fatalnie. W 50. minucie za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został Jakub Babis i wolborzanie musieli sobie przez prawie całą drugą połowę radzić w dziesiątkę. Znacząco wpłynęło to na dalsze losy pojedynku. Grający w przewadze piłkarze z Bałucza skrzętnie to wykorzystali. W przeciągu trzech minut dwukrotnie Michała Młynarczyka pokonał Krzysztof Cichosz, a w 75. minucie z rzutu karnego końcowy rezultat na 1:4 ustalił Piotr Burski. Tym samym bałuczanie poczynili spory krok w kierunku awansu do IV ligi łódzkiej.

Ze względu na zachowanie miejscowych kibiców po spotkaniu trójkę sędziowską poza miasto musiała eskortować policja. W najbliższą środę 29 lipca LUKS zmierzy się na własnym boisku ze Stalą Głowno (łódzka klasa okręgowa). Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.

Szczerbiec Wolbórz – LUKS Bałucz 1:4 (1:1)
Mateusz Góralczyk 44 – Kacper Młynarczyk 28, Krzysztof Cichosz 62, 65, Piotr Burski 75-karny

Szczerbiec: Młynarczyk – Lusek, Cłapa ż (37′ Jaśkowski), Babis cz 50′, Rękorajski (85′ Zaremba) – Kowalewski, Majkowski (65′ Wagner), Sypułek (67′ Kacperski), Góralczyk ż – Krakowiak, Plich.

Bałucz: Krusz – Białek (80′ Kaczmarek), Cichosz, Chmielecki, Plusiewicz – Młynarczyk, Waga, Szeller, Burski ż – Woźniak (70′ Gromada), Cichosz (75′ Bronka ż).

Sędzią głównym był Albert Różycki, pierwszym asystentem Jakub Jankowski, a drugim Andrzej Zasadziak. Wszyscy arbitrzy reprezentowali Wydział Sędziowski z Łodzi.