Testowany Widzew wygrał w Tuszynie

Kolejny tydzień przygotowań i kolejny tydzień selekcji w czwartoligowym Widzewie. We wtorkowym meczu sparingowym RTS Widzew Łódź wygrał na wyjeździe z MKS Tuszyn (łódzka klasa okręgowa) 2:0 (0:0), a w szeregach łodzian wystąpili młodzi gracze oraz czarnoskóry gracz z Sierra Leone – Alex Sesay.

Początek spotkania był bardzo spokojny. Żadna ze stron nie zdecydowała się na grę ofensywną. Większość akcji toczyła się w środkowej strefie boiska. Widzew częściej utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił przełożyć tego na zdobycz bramkową. Tuszynianie grali głównie z kontry i starali się za każdym razem szybko zażegnać niebezpieczeństwo pod własnym polem karnym. Pierwsza połowa nie przyniosła goli.

Sytuacja zmieniła się po zmianie stron. Zaledwie trzech minut potrzebował testowany zawodnik z Sierra Leone – Alex Sesay, aby pokonać golkipera gospodarzy. Łodzianie poszli za ciosem i w 63. minucie za sprawą Adriana Kralkowskiego podwyższyli na 2:0. Od tego momentu przyjezdni kontrolowali przebieg gry i co jakiś czas groźnie atakowali. Ostatecznie rezultat już się nie zmienił i Widzew odniósł kolejne sparingowe zwycięstwo. Dzisiaj podopieczni trenera Witolda Obarka rozegrają dwa mecze kontrolne. O godzinie 17:00 silniejsza drużyna zagra w Koluszkach z miejscowym KKS, a o godzinie 18:00 na boisku w Justynowie z LZS zagra druga ekipa Widzewa.

MKS Tuszyn – RTS Widzew Łódź 0:2 (0:0)
Alex Sesay 48, Adrian Kralkowski 63

Widzew: Reszka – Pieńkowski, Gradecki, Dudała, Gilarski – Pilarowski (40’ Wielgus), Marcioch (46’ Mospinek), Miszczak (46’ Rakowski, 62’ Miszczak), Kozieł – Sesay, Szynka (46’ Kralkowski).