Pies rozbawił publiczność w Strykowie

Bardzo skuteczni w próbie generalnej byli piłkarze Zjednoczonych Stryków (IV liga łódzka). Podopieczni trenera Tomasza Szcześniaka pokonali na własnym boisku beniaminka łódzkiej klasy okręgowej Górnika Łęczyca 4:1 (0:0) w swoim ostatnim meczu kontrolnym tego lata. Strykowianie skutecznością popisali się dopiero w drugiej odsłonie, w której strzelili rywalom wszystkie gole.

Pierwsza połowa nie była porywająca. Zdecydowaną przewagę na samym początku uzyskali Zjednoczeni, którzy zepchnęli rywali do głębokiej defensywy. W 8. minucie po zamieszaniu w polu karnym strzał z bliskiej odległości oddał Jakub Ryplewicz, a piłka odbiła się od poprzeczki. Śmiało można stwierdzić, że była to najlepsza sytuacja przed przerwą. Strykowianie atakowali, ale często gubili piłkę w polu karnym Górnika. Łęczycanie starali się grać głównie środkiem pola. Nie byli jednak w stanie zbliżyć się w obręb szesnastki gospodarzy. Bardzo ciężko było podsumować pierwsze czterdzieści pięć minut. Niewielka grupa osób zgromadzona na trybunach zgodnie stwierdziła, że najlepszym momentem pierwszej odsłony było wtargnięcie na boisko psa z pobliskiej posesji. Zwierzę wbiegło na murawę i złapało jedną z piłek meczowych tuż przy linii bocznej. Mimo kilku prób uratowania futbolówki została ona zniszczona, a pies dopiero po kilku minutach został złapany i wyprowadzony przez właściciela.

Zjednoczeni Stryków - Górnik Łęczyca (21)

Najciekawszą akcją pierwszej połowy była wizyta psa z sąsiedniej posesji. Fot: Dawid Saj

Zupełnie inaczej wyglądał obraz gry po przerwie. W dalszym ciągu przewaga należała do miejscowych, którzy odpowiednio nastawili swoje celowniki. W 58. minucie po zamieszaniu w polu karnym drogę do bramki Górnika znalazł Wojciech Sender. Wszystko wskazywało na to, że pojedynek zakończy się skromnym zwycięstwem gospodarzy. Kluczowy był ostatni kwadrans, w którym podopieczni Tomasza Szcześniaka zdobyli trzy gole. Kolejno na listę strzelców wpisali się: Patryk Przybylski, Robert Król i Bartosz Stanisławski. Gości stać był jedynie na honorowe trafienie. Zjednoczeni odnieśli wysokie zwycięstwo i czekają na inauguracyjny mecz ligowy z Astorią Szczerców.

Zjednoczeni Stryków – Górnik Łęczyca 4:1 (0:0)