Rafał Ulatowski: Jestem zadowolony

PGE GKS Bełchatów przywiózł punkt z trudnego wyjazdu do Legnicy. Podopieczni Rafała Ulatowskiego zremisowali 1:1 z zespołem prowadzonym przez Ryszarda Tarasiewicza. Po meczu szkoleniowiec Brunatnych przyznał, że już do przerwy gospodarze mogli rozstrzygnąć losy pojedynku. Udało się jednak przetrzymać napór Miedzi, a w końcówce punkt uratował Hieronim Gierszewski.

Oczywiście humor mi dopisuje, bo na trudnym terenie zdobyliśmy szczęśliwy punkt. Szczęśliwy, bo gdyby do przerwy Miedź prowadziła 3:0, a miała ku temu okazje (bramka, przestrzelony karny i poprzeczka), to w szatni już byśmy myśleli o tym, by się jak najszybciej spakować i wracać do Bełchatowa. Ale później determinacja i bardzo dobrze wykonany stały fragment gry, nad którym sztab szkoleniowy pracował przez cały tydzień przygotowań, dały nam punkt. Brakuje nam doświadczenia, ale myślę, że za parę lat, to my będziemy górować rutyną i cwaniactwem boiskowym, jak to teraz robi Miedź. Aczkolwiek my też przy stanie 0:1 mieliśmy okazję Łukasza Wrońskiego „sam na sam”. Nie udało się. Stały fragment zdecydował, że nie wracamy z pustymi rękami. Zdobyliśmy pierwszą bramkę od dwóch meczów, teraz przed nami dwa mecze z rzędu u siebie i liczymy, że punktów będzie więcej – powiedział Rafał Ulatowski.

Źródło: gksbelchatow.com