KS Paradyż nowym liderem IV ligi

Zmiana lidera w IV lidze łódzkiej. KS Paradyż w meczu na szczycie pokonał przed własną publicznością PGE GKS II Bełchatów 1:0 (1:0) i to właśnie drużyna Zbigniewa Podsiebierskiego objęła prowadzenie po 13. kolejce spotkań. Zwycięskiego gola zdobył w 35. minucie meczu Kuba Kos. Po zmianie stron gościom nie udało się odrobić strat i tym samym doznali oni pierwszej porażki w sezonie.

Od przegranego meczu z Omegą Kleszczów zespół grający na przyzakładowym boisku w Wielkiej Woli wygrał cztery spotkania z rzędu i do szlagierowej potyczki przystępował pełen zapału. Paradyżanie dyrygowani przez doświadczonego Mariusza Koćmina stworzyli w pierwszej połowie dwie sytuacje pod bramką Daniela Niżnika. Jedną z nich wykorzystał Kuba Kos i do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Po zmianie stron zarysowała się przewaga bełchatowian. Zespół Krystiana Kieracha za wszelką cenę dążył do wyrównania, ale zaporą nie do przebycia był w tym meczu Kamil Jędrzejewski. 21-letni golkiper Paradyża wyszedł obronną ręką z kilku groźnych sytuacji i do końca spotkania zachował czyste konto. Pierwsza porażka rezerw PGE GKS II Bełchatów stała się faktem. Trzeba zauważyć, że bełchatowianie przeżywają zniżkę formy. Przed tygodniem dopiero w końcówce uratowali jeden punkt w derbowym spotkaniu z Astorią Szczerców. Za tydzień podejmą Polonię Piotrków i również nie będzie to dla nich łatwy mecz.

KS Paradyż – PGE GKS II Bełchatów 1:0 (1:0)
Bramka: Kuba Kos 35

KS Paradyż: Jędrzejewski – Jura ż (53′ Gambka), Majsak, Telus, Majewski – Śliwka, Tyczyński, Berc, Bańczyk – Kos, Koćmin

PGE GKS II: Niżnik – Paluszkiewicz, Wdowiak, Michalski, Szóstakiewicz (64′ Góralczyk, 77′ Kowalski) – Stolarczyk ż (69′ Nouri), Bociek, Maciejewski, Sitarz, Nowiński – Pałczyński