AKTUALNOŚCI
Sukcesy i porażki 2015 roku

Początek roku sprzyja wszelkim podsumowaniom. My tradycyjnie postanowiliśmy sklasyfikować wydarzenia w łódzkiej piłce pod kątem sukcesów i porażek. Jest to oczywiście subiektywne podsumowanie dziennikarzy naszej redakcji i nie każdy musi się z nim zgadzać. Należy je potraktować jako zabawę.

Sukcesy

1. Sokół Aleksandrów – Postawa drużyny Michała Bistuły w rundzie jesiennej III ligi łódzko-mazowieckiej zasługuje na najwyższy szacunek. Sokół zasłużenie zajął pierwsze miejsce na półmetku i ma duże szanse wygrania rozgrywek. Trener Bistuła zbudował świetny kolektyw, a podstawą sukcesu Sokoła jest znakomita gra w defensywie. 9 straconych bramek w 17 meczach jest tego najlepszym dowodem. Tylko w trzech spotkaniach Sokół stracił więcej niż jednego gola (w Warszawie z Ursusem – 1:2, w Sieradzu z Wartą – 2:2 i w Tomaszowie z Lechią – 3:2).

Zjednoczeni Stryków - Sokół Aleksandrów -Puchar (26)

Kibice Sokoła Aleksandrów mieli w 2015 roku wiele powodów do radości.

2. Jutrzenka Warta – To był znakomity rok dla Juve. Jutrzenka w znakomitym stylu wygrała Halowe Mistrzostwa Ziemi Sieradzkiej, później okazała się najlepsza w rozgrywkach sieradzkiej klasy okręgowej, a w IV lidze łódzkiej, po słabszym starcie, złapała znakomity rytm i zakończyła rundę na siódmym miejscu. Warcki zespół odmienił Tomasz Muchiński, który zmienił na stanowisku trenera Zbigniewa Kaczmarka. Pod wodzą Muchińskiego Jutrzenka nie przegrała dwunastu meczów z rzędu.

Omega - Jutrzenka (86)

Jutrzenka Warta w 2015 roku zanotowała pasmo sukcesów. Przed nowym trenerem Markiem Pawlakiem trudne zadanie aby powtórzyć bardzo udany rok.

3. Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Dużo radości przyniósł 2015 rok zespołowi z podbełchatowskiego Emilina. United wygrali rozgrywki piotrkowskiej klasy okręgowej, a w IV lidze łódzkiej szybko stali się rewelacją rundy jesiennej. W 19 meczach zespół Edwarda Cecota wywalczył aż 39 punktów i na półmetku zajmuje w tabeli trzecie miejsce. Zjednoczeni zamierzają wiosną powalczyć o awans do III ligi łódzko-mazowieckiej.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów - RTS Widzew Łódź

Zjednoczeni Gmina Bełchatów byli prawdziwą rewelacją rundy jesiennej w IV lidze łódzkiej.

4. Warta Działoszyn – Na przekór wszystkim drużyna z Działoszyna wywalczyła wiosną historyczny awans do III ligi łódzko-mazowieckiej. Wydawało się, że zespół Grzegorza Bodnara będzie w wyższej klasie rozgrywkowej dostarczycielem punktów. Tak się jednak nie stało. Warta plasuje się na czternastym miejscu w tabeli, a gdyby działoszynianie lepiej grali na wyjazdach (zaledwie jeden punkt w ośmiu meczach) to ich sytuacja byłaby jeszcze bardziej korzystna.

Omega - Działoszyn 9

Doświadczony Krzysztof Kukulski wprowadził Wartę Działoszyn do III ligi i nadal jest jej głównym aktorem.

5. Unia Skierniewice – Nie sposób nie zauważyć tego co dzieje się w skierniewickiej Unii. Reaktywowany zespół seniorów idzie jak burza. Wygrał klasę B, klasę A, a po rundzie jesiennej z kompletem punktów przewodzi w skierniewickiej klasie okręgowej. Unia jedną nogą jest w IV lidze łódzkiej, a działacze nie zamierzają na tym poprzestać. Chcą zbudować drużynę, która z powodzeniem walczyć będzie na czwartoligowych boiskach.

Unia Skierniewice

Unia Skierniewice zaczynała niedawno od klasy B. Teraz jest jedną nogą w IV lidze łódzkiej.

Porażki

1. Widzew Łódź – To był najgorszy rok w historii czterokrotnego mistrza kraju i ostatniego polskiego uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów. Runda wiosenna była dla Widzewa jedną wielką degrengoladą. Zespół Wojciecha Stawowego spadł z hukiem z I ligi, a kibice zmuszeni byli oglądać Widzew na obiekcie w poddębickiej Byczynie. Latem grupa pasjonatów postanowiła rozpocząć wszystko od początku i zgłosiła RTS Widzew do IV ligi łódzkiej. Droga powrotu na piłkarskie salony jest jak na razie jednak mocno wyboista.

Widzew - Stawowy i piłkarze

Wojciech Stawowy stał się trenerską twarzą upadku Widzewa Łódź.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Concordia Piotrków – Jeden z najstarszych sportowych klubów w Polsce (rok założenia 1909) w grudniu przestał być członkiem Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Wiosną prezes Concordii Dariusz Dzwonnik zdecydował o wycofaniu zespołu seniorów z klasy okręgowej, a jesienią w rozgrywkach prowadzonych przez OZPN Piotrków nie wystartowała nawet jedna drużyna. To zdecydowało o wykreśleniu Concordii ze związkowych struktur. Czy jest szansa na reaktywację klubu? W Piotrkowie jest grupa inicjatywna, ale nie można zapominać o tym, że herb klubu i wszystkie pamiątki należą do D. Dzwonnika, który twierdzi, że Concordia winna mu jest kilkaset tysięcy złotych.

Concordia - Mierzyn

Ligowe mecze z udziałem Concordii Piotrków to już historia. Klub został skreślony z listy członków ŁZPN.

3. GKS Bełchatów – Na początku 2015 roku wydawało się, że Brunatni walczyć będą o czołową ósemkę Ekstraklasy. Kolejne miesiące przynosiły jednak coraz gorszą grę GKS, który szybko zadomowił się w strefie spadkowej. Zawirowania na trenerskiej ławce (serial z odejściem i powrotem Kamila Kieresia) nie mogły skończyć się dobrze. Skończyły się degradacją z Ekstraklasy i prawie całkowitym przemeblowaniem drużyny seniorów. „Nowy GKS” pod wodzą Rafała Ulatowskiego jest średniakiem I ligi, a wiosną czeka go trudna walka o ligowe punkty. Tajemnicą poliszynela są finansowe kłopoty klubu z ulicy Brunatnej.

Kiereś - zajęcia

Trener Kamil Kiereś zrobił wszystko aby uratować GKS Bełchatów przed spadkiem z Ekstraklasy. To mu się jednak nie udało.

4. ŁKS Łódź – Po awansie do III ligi łódzko-mazowieckiej ŁKS miał z szybkością kolei warszawsko-wiedeńskiej wywalczyć kolejną promocję. Tak się jednak nie stało. Pierwszy sezon w trzeciej lidze przyniósł kibicom spore rozczarowanie. Piąte miejsce nie mogło zadowolić nikogo w klubie z alei Unii. Nowe rozgrywki miały przynieść znacznie lepszą grę, a przyniosły zaledwie szóste miejsce na półmetku z dziesięciopunktową stratą do Sokoła Aleksandrów. Przed ambitnym Robertem Szwarcem trudne zadanie wepchnięcia ŁKS na właściwe tory.

ŁKS Łódź - Pogoń Lwów (78)

Wiele wskazuje na to, że ŁKS Łódź na dłużej zagości w III lidze łódzko-mazowieckiej.

5. WKS Wieluń – Wiosną WKS Wieluń grał w III lidze łódzko-mazowieckiej, a po spadku z niej klub opuścili prawie wszyscy zawodnicy. Działacze mieli spory problem ze zbudowaniem zespołu seniorów. WKS-owi groziło nawet wycofanie z klasy okręgowej. Ostatecznie wieluński klub w okręgówce zagrał, ale ósme miejsce na półmetku nie jest z pewnością szczytem marzeń.

DSCF7498

Niewiele brakło aby WKS Wieluń zniknął z seniorskiej mapy piłkarskiej naszego regionu. Wiosną grał w III lidze, a obecnie występuje w sieradzkiej okręgówce.

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
dzikidomtom
8 lat temu

Szkoda, że nic nie piszecie póki co o klubach z niższych lig. Chociażby o KS Sand Bus Kutno, który również odbudowuje piłkę w rodzinnym mieście, czy chociażby o Termach czy Dłutowie, które również świetnie się spisują 🙂 warto taką sugestie przemyśleć!

Kandi
8 lat temu

Taki klub znika z mapy. Wstyd panie DD.

ADAM
8 lat temu

Porażka to sędziowanie w niższych ligach od 3 w dół