Sokół Aleksandrów zgasił Znicz Pruszków

W swoim trzecim meczu kontrolnym zawodnicy lidera trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej Sokoła Aleksandrów pokonali, na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, drugoligowy Znicz Pruszków 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola strzelił tuż przed końcem pierwszej połowy Patryk Pietrasiak. Za tydzień aleksandrowianie zmierzą się na wyjeździe z Nerem Poddębice.

Od początku spotkania zarysowała się nieznaczna przewaga przyjezdnych, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Niewiele jednak z tego wynikało, a jako pierwsi bramkę mogli zdobyć zielono-biali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Michała Wrzesińskiego, tor lotu futbolówki przedłużył Damian Bierżyński, lecz do bezpańskiej piłki nie zdołał dojść, zamykający akcję, Samuel Uche Obi. Chwilę później, także po centrze z rzutu rożnego, głową uderzał jeden z pruszkowian, ale pewnie na linii bramkowej interweniował Sebastian Ostrowski. W 26. minucie formę Michała Bigajskiego postanowił, strzałem z dystansu, sprawdzić Wrzesiński. Golkiper Znicza nie dał się jednak zaskoczyć. Niespełna pięć minut później, po faulu Roberta Przybyły tuż przed polem karnym, goście ekspediowali rzut wolny. Bardzo dobrze spisał się Ostrowski pewnie łapiąc uderzenie w wykonaniu jednego z pruszkowian. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części spotkania świetnym strzałem z dystansu popisał się Łukasz Marciniak. Gości przed utratą gola uratowała jedynie kapitalna interwencja Bigajskiego. Wynik, tuż przed przerwą, otworzył Patryk Pietrasiak, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Wrzesińskiego i strzałem głową skierował futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli aleksandrowianie, którzy momentami potrafili skutecznie wyłączyć drugoligowca z gry. Goście nastawili się na grę z kontry, jednak najgroźniejsi byli po stałych fragmentach. Najlepsze sytuacje obie ekipy stworzyły sobie w końcówce spotkania. W 85. minucie, po zablokowanym strzale Dominika Pecyny, goście wyprowadzili bardzo szybko kontrę, a w ostatniej chwili pędzącego Przemysława Kitę powstrzymał Przemysław Woźniczak. Nie minęło 120 sekund, a przed dobra okazją stanął Jakub Bistuła. Pomocnik Sokoła trafił jednak wprost w interweniującego bramkarza.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
Bramka: Patryk Pietrasiak 43

Sokół Aleksandrów: Sebastian Ostrowski (46′ Karol Domżał) – Robert Przybyła (46′ Mateusz Stępień), Damian Bierżyński (46′ Mikołaj Zwoliński), Przemysław Woźniczak (46′ Piotr Golański), Mariusz Zasada (60′ Przemysław Woźniczak) – Samuel Uche Obi (46′ Jakub Rogalski ż), Łukasz Marciniak (46′ Michał Łabędzki), Damian Knera (55′ Dominik Pecyna ż), Łukasz Chojecki (46′ Jakub Bistuła), Michał Wrzesiński (55′ Michał Łągiewczyk) – Patryk Pietrasiak (46′ Michał Michałek).

Znicz Pruszków: Michał Bigajski (46′ Dominik Kalinowski) – Marcin Rackiewicz (46′ Mateusz Stryjewski), Arkadiusz Jędrych (46′ Paweł Czarnecki), Maciej Mysiak (46′ Grzegorz Janiszewski), zawodnik testowany (46′ Michał Kucharski) – Patryk Kubicki (46′ Adrian Zieliński), Maciej Machalski (46′ Arkadiusz Górka), Andrzej Niewulis (46′ Kacper Skibko), Maksymilian Banaszewski (46′ Wiktor Płaneta), Paweł Kaczmarek (46′ Krzysztof Kopciński) – Karol Grudniewski (46′ Przemysław Kita).