Déjà vu w Piasecznie

mks_kutno.gifMKS Kutno w meczu 11. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej przegrał na wyjeździe z KS Piaseczno 0-1 (0-0). To pierwsza porażka „Miejskich” w tym sezonie, która strąciła kutnian z fotela lidera rozgrywek.

Spotkanie mogło rozpocząć się wspaniale dla „żółto-niebieskich”. W 6 minucie z rzutu wolnego uderzał Przemysław Michalski, piłka trafiła do Rafała Jankowskiego, a ten spudłował z trzech metrów. Gospodarze odpowiedzieli w 22 minucie, jednak piłka po zamieszaniu w polu karnym trafiła w poprzeczkę. Do końca pierwszej połowy mecz był wyrównany i kibice poza walką o każdy centymetr boiska nie oglądali akcji bramkowych. Po przerwie mecz nabrał rumieńców i kutnianie zaczęli przeważać, jednak bramkę zdobyli piłkarze z Piaseczna. W 58 minucie zabrakło komunikacji między Michałem Sokołowiczem, a resztą bloku defensywnego i piłkę do siatki skierował Piotr Talar. Podopieczni Piotra Czachowskiego złapali wiatr w żagle mogli zdobyć kolejne gole. W 61 minucie Michał Sokołowicz wyciągnął się jak struna i wybił piłkę zmierzającą w samo „okienko” na róg, zaś cztery minuty później kutnowski golkiper wygrał pojedynek sam na sam. Ostatnie dwadzieścia minut przebiegało pod dyktando „Miejskich”, którzy nie potrafili jednak stworzyć sobie klarownej sytuacji strzeleckiej i bili głową w piaseczyński mur. Paweł Ślęzak postawił wszystko na jedną kartę i po 70 minutach gry wprowadził na boisko Adama Grzybowski, Gracjana Sobczaka i Dawida Skrzyneckiego, jednak zmiany zdały się na nic. W ostatnich minutach szczęścia próbowali jeszcze Rafał Kubiak i Rafał Jankowski, jednak piłka nie chciała znaleźć drogi do siatki i MKS przegrał pierwszy mecz w tym sezonie.

KP Piaseczno 1-0 MKS Kutno