Kolejne zwycięstwo Andrespolii

APPALider tabeli Klasy A Grupy 2 Andrespolia Wiśniowa Góra odniosła szóste zwycięstwo w bieżących rozrywach wygrywając 4:2 z Witonianką Wiotnia.

Od początku na boisku było wiele chaosu i niedokładnych zagrań. Nie mogło być inaczej, gdyż „murawa”, na której swe mecze rozgrywa Witonianka, delikatnie mówiąc nie była zbyt równa. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, gdy po rzucie z autu Marka Maćkowiaka, piłkę do bramki głową skierował Darek Kettwich. Goście wciąż atakowali jednak w sytuacjach podbramkowych byli zbyt nieskuteczni. „Niewykorzystana sytuacje się mszczą”. Tak było i tym razem. Gospodarze doprowadzili do remisu po rajdzie prawą stroną boiska piłkarza Witoni. Niedługo po tej sytuacji Witonia objęła prowadzenie. Piłkę po strzale z rzutu wolnego sparował Rafał Jakóbiec, do której dopadł gracz gospodarzy z bliska pakując ją do bramki. Andrespolia jeszcze przed przerwą doprowadziła do remisu, gdy po dośrodkowaniu Przemka Dziedzica bramkę strzałem głową zdobył Adrian Jarecki.

Po przerwie Andrespolia zyskała przewagę, jednak przez pierwszą część drugiej połowy nie zdołała zagrozić bramce Witoni. Aż w końcu Andrespolia objęła prowadzenie. Bramkę na 3:2 celnym strzałem z dystansu zdobył Marcin Jaśkiewicz. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania strzałem glową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Andrespolia miała jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, jednak po strzałach Krzysztofa Wróblewskiego raz z linii bramkowej piłkę wybił obrońca gospodarzy a drugi raz bramkarz.