Pewna wygrana Zawiszy Rzgów w Gutowie

Od zwycięstwa do zwycięstwa w sparingowych konfrontacjach kroczą piłkarze czwartoligowego Zawiszy Rzgów. Pod wodzą Michała Osińskiego rzgowianie pokonali w Gutowie Małym Włókniarza Moszczenica (piotrkowska klasa okręgowa) 3:0 (1:0). Tym samym trzynasty zespół półmetka zmagań IV ligi łódzkiej na dwa tygodnie przed startem rundy wiosennej imponuje skutecznością.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo wcześnie jak na sobotnie sparingowe zmagania ponieważ już o godzinie 9:00. Pierwsza odsłona przebiegała pod dyktando Zawiszy. Piłkarze ze Rzgowa grali swoją piłkę, a Włókniarz skutecznie się bronił. W 19. minucie w polu karnym zespołu z Moszczenicy faulowany był Dariusz Dolewka. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł najlepszy strzelec rundy jesiennej IV ligi łódzkiej Łukasz Wiśniewski i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali. To trafienie rozdzieliło przed przerwą oba zespoły.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Zawisza w dalszym ciągu posiadał przewagę i starał się podwyższyć prowadzenie. Rzgowianie znaleźli skuteczną receptę na rywali, a dokładnie jeden z zawodników testowanych, który dwukrotnie posłał piłkę do siatki. Za tydzień w próbie generalnej Zawisza zmierzy się z MKP-Borutą Zgierz.

Zawisza Rzgów – Włókniarz Moszczenica 3:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Wiśniewski 20-karny, zawodnik testowany 65, 75

Zawisza: Zieliński – Piotrowski, Gałkiewicz, Grzejdziak (46′ zawodnik testowany), Klimek – Kulik, Dolewka, Olszewski, zawodnik testowany (46′ Kaczmarkiewicz) – Perek (60′ zawodnik testowany), Wiśniewski.