Zwycięski powrót Widzewa do Byczyny

RTS Widzew Łódź (IV liga łódzka) wygrał na doskonale znanym z gry w I lidze obiekcie w Byczynie/Poddębicach z KS Opatówek (kaliska klasa okręgowa) 1:0 (1:0) w swoim kolejnym spotkaniu sparingowym rozegranym w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczni trenera Marcina Płuski wygrali skromnie lecz zasłużenie i tym samym do udanych mogą zaliczyć kolejny sprawdzian.

Od samego początku to łodzianie posiadali wyraźną przewagę optyczną. Pod bramką rywali szarżowali głównie: Przemysław Rodak, Adrian Budka i Mariusz Zawodziński. Początkowe ataki na bramkę rywali nie przyniosły zamierzonych efektów. Dopiero w 22. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Strus, który otrzymał świetne podanie od Zawodzińskiego. Ataki Widzewa nie słabły. Łodzianie co chwila stwarzali zagrożenie pod bramką piłkarzy z Opatówka. Rywale nie byli w stanie przeprowadzić żadnej klarownej akcji. Przed przerwą bliski pokonania golkipera przyjezdnych był Michał Czaplarski, ale ostatecznie jego strzał został obroniony.

Po zmianie stron nadal to podopieczni Marcina Płuski byli stroną przeważającą. W 57. minucie bliski podwyższenia na 2:0 był Krzysztof Możdżonek, ale trafił jedynie w słupek. Przewaga łodzian nie słabła. RTS Widzew stwarzał groźne okazje, lecz co chwila je marnował. Ostatecznie czwartoligowcy wygrali 1:0.

RTS Widzew Łódź – KS Opatówek 1:0 (1:0)
Bramka: Patryk Strus 22

RTS Widzew: Choroś (46′ Sokołowicz) – Bartos (46′ Gromek, 70′ Kaczyński), Czaplarski (70′ Dudała), Dudała (46′ Okachi), Tlaga (70′ Puchalski) – Rodak (63′ Bargieł), Kozieł (31′ Możdżonek, 63′ Bończak) – Budka (46′ Pieńkowski), Zawodziński (70′ Pochyba), Strus (46′ Bartosiewicz) – Kowalczyk (46′ Bondara).