Zwycięstwo Andrespoli w meczu na szczycie A klasy

dsc_0810 23 października, rywalem lidera, Andrespoli był Zamek Skotniki, rewelacyjny beniaminek A klasy. Był to pierwszy pojedynek w dotychczasowej historii obu klubów. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 4:1.

Wraz z początkiem spotkania przewagę osiągnęli gospodarze. Jednak z ich akcji nic nie wynikało. Brakowało im pomysłu na przechytrzenie linii obrony Zamka. Tymczasem prowadzenie mogli objąć goście. Po nieodpowiedzialnym zachowaniu obrony Andrespoli na sytuację sam na sam wyszedł napastnik Skotnik, jednak w tej sytuacji zwycięsko wyszedł bramkarz gospodarzy Rafał Jakóbiec. Ciekawie było w ostatnich 5 minutach pierwszej połowy. W 40 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po rzucie rożnym do piłki wybitej przez obronę gości dopadł Darek Kettwich, który pewnym strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza gości. Andrespolia nie cieszyła się zbyt długo z prowadzenia. 3 minuty później Zamek przeprowadził ładną akcję , którą zakończył ładnym strzałem tuż obok słupka. Niewiele brakowało a jeszcze przed przerwą goście objęli by prowadzenie, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Krzysztof Wróblewski.
W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej, najwięcej działo się pod koniec. Gospodarze ciągle mieli przewagę jednak na efekty trzeba było czekać do 80 minuty. Bramkę, po dośrodkowaniu Marka Maćkowiaka, głową strzelił Kamil Gumel. 5 minut później Andrespolia mogła przypieczętować swoje zwycięstwo jednak z bliskiej odległości przestrzelił Radek Kamiński. „Co się odwlecze to nie uciecze”. W 90 minucie kontrę przeprowadzili gospodarze i po prostopadłym podaniu Marcina Górowskiego bramkarza pokonał ponownie Kamil Gumel. Już w doliczonym czasie gry kolejną bramkę strzelił Darek Kettwich. Po jego dośrodkowaniu piłka wpadła „za kołnierz” bramkarzowi gości.