Andrespolia umacnia się na pozycji lidera A klasy

APPAW ostatnim wyjazdowym meczu w tej rundzie Andrespolia grała z drużyną AMI Nowosolna. Zawodnicy z Wiśniowej Góry od dawna nie pokonali drużyny AMI na jej boisku. Jednak tym razem po zaciętym, wyrównanym meczu lider A klasy wygrał 2 do 1.

Od początku spotkania drużyna z Andrespola ruszyła na rywala, nie pozwalając mu na zbyt wiele. Szturmowe ataki dały szybko swój efekt. Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Wróblewski a piłkę głową do bramki skierował Darek Kettwich. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Piłka po zamieszaniu w polu karnym trafiła do Adama Arkita, który zdecydował się na strzał. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od któregoś z zawodników i kompletnie zaskoczyła bramkarza gospodarzy. Goście nie przestawali atakować i jeszcze przed przerwą mieli dogodne sytuacje na podwyższenie wyniku, lecz strzał Kettwicha z rzutu wolnego był minimalnie niecelny, zaś Adrian Jarecki w dobrej sytuacji strzelił prosto w bramkarza. Wynikiem 2 do 0 dla gości zakończyła się 1 połowa spotkania.
Po przerwie Andrespolia oddała pole rywalom, którzy śmielej zaatakowali. Akcje piłkarzy Nowosolnej były coraz groźniejsze, lecz brakowało w nich odpowiedniego wykończenia. Andrespolia próbowała odpowiedzieć. Po dwójkowej akcji Kettwich – Jarecki ten pierwszy uderzył w poprzeczkę, zaś po strzale Krzysztofa Wróblewskiego z rzutu wolnego bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Niedługo po tym goście strzelili bramkę kontaktową. W polu karnym faulował Radek Kamiński i jeden z piłkarzy Nowosolnej z 11 metrów pokonał Piotra Winera. Od tego czasu gospodarze rzucili się na Andrespolię. Wielokrotnie piłka przechodziła wzdłuż bramki strzeżonej przez Piotra Winera, lecz ostatecznie nie potrafili go pokonać. Andrespolia odniosła już 8 zwycięstwo w lidze utrzymując 5-punktowe prowadzenie nad drużyną LKS Rosanów.
AMI Nowosolna – Andrespolia Wiśniowa Góra 1:2 (0:2)
Bramki dla Andrespoli: Kettwich, Arkit

Skład Andrespoli: Winer, Wróblewski, Dziedzic, Jaśkiewicz, Maćkowiak, Arkit (74, Milczarek), Kamiński(90, Gołębiowski), Kettwich, Król (60, Górowski), Gumel

W ostatnim spotkaniu w tej rundzie Andrespolia podejmie Kalonkę Kopankę, drużynę która w tej kolejce wysoko, bo aż 8:1, pokonała Malinę Piątek. Mecz rozpocznie się w sobotę, 6 listopada, o godzinie 14.00