Zjednoczeni Stryków walczą do końca

Polonia Piotrków przegrała ze Zjednoczonymi Stryków 1:2 (0:0) w spotkaniu 6. kolejki IV ligi łódzkiej. Piotrkowski zespół nie utrzymał prowadzenia 1:0 i stracił w końcówce dwie bramki. Wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciech Sender, a w doliczonym czasie gry rzut karny zamienił na gola Sebastian Balcerek.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła kibicom emocji. Obie drużyny stworzyły po jednej sytuacji podbramkowej. W zespole gospodarzy nie wykorzystał jej Mariusz Zaor, a w drużynie Zjednoczonych minimalnie chybił Karol Chmielewski.

Znacznie więcej działo się w drugiej części. Dziewięć minut po zmianie stron dośrodkowanie Mateusza Jakubiaka zamienił na bramkę Adrian Malicki. Pokonał Kamila Tyburskiego strzałem głową. Korzystny wynik Polonia utrzymywała do 88. minuty. Wtedy do wyrównania doprowadził Wojciech Sender, wykorzystując centrę z rzutu rożnego. W doliczonym czasie gry arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym Polonii. Do piłki podszedł Sebastian Balcerek i pewnym strzałem pokonał Filipa Błażejewskiego.

Takie porażki bolą najbardziej, przegraliśmy wygrany mecz, nie możemy się załamywać i musimy szukać punktów w kolejnych spotkaniach – powiedział po meczu strzelec jedynej bramki dla Polonii Adrian Malicki.

PKS Polonia Piotrków – Zjednoczeni Stryków 1:2 (0:0)
Bramki: Adrian Malicki 54 – Wojciech Sender 88, Sebastian Balcerek 90

Polonia: Błażejewski – Grobelny (39′ Skupień), Ornafa, Kowalczyk, Jarzembowski – Lenarcik (79′ Cukiernik), Sulikowski, Jakubiak, Gołombiewski (61′ Patryk Grzesiuk) – Zaor, Malicki

Zjednoczeni: Tyburski – Majewski, Wróblewski, Sender, Drogosz (79′ Król) – Ryplewicz, Dróżdż, Krawczyk, Chmielewski (69′ Siwirski), Stanisławski (65′ Sieczkowski) – Balcerek