Omega pewnie pokonała KS Paradyż

Kolejna wygrana Omegi Kleszczów. W spotkaniu 36. kolejki IV ligi łódzkiej drużyna Marcina Zimocha pokonała KS Paradyż 3:1. W pierwszej połowie bramki dla gospodarzy zdobyli: Dawid Berg i Piotr Janeczek, a w drugiej części meczu na trafienie Łukasza Berca odpowiedział bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego Eryk Smuga.

W pierwszym kwadransie obie drużyny stworzyły po jednej dogodnej sytuacji podbramkowej. Strzał Marka Grabowskiego z trudem obronił Kamil Jędrzejewski, a kontra Paradyża w ostatniej chwili została przerwana przez obrońców gospodarzy. Dośrodkowanie Łukasza Berca przecięli defensorzy Omegi. W 25. minucie Omega objęła prowadzenie. Wybita przez obrońców piłka trafiła do Dawida Berga, który mocnym uderzeniem nie dał szans Jędrzejewskiemu. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Piotr Janeczek, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Paradyżanie próbowali atakować w pierwszej połowie, ale pod bramką Pawła Wiśniewskiego brakowało im precyzji.

Po zmianie stron goście rzucili się do ataków. Po kwadransie udało im się strzelić kontaktowego gola. W zamieszaniu podbramkowym futbolówkę wepchnął do bramki Łukasz Berc. Paradyżanie atakowali, ale sprawę załatwił rezerwowy Eryk Smuga. W 84. minucie potężnie strzelił z rzutu wolnego i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Omegi.

Omega Kleszczów – KS Paradyż 3:1 (2:0)
Bramki: Dawid Berg 25, Piotr Janeczek 45, Eryk Smuga 84 – Łukasz Berc 61

Omega: Paweł Wiśniewski – Szewczyk, Grzywiński ż, Pałyska, Mateusz Roczek – Paweł Kowalski, Pieniążek (88′ Ociepa), Berg, Tomesz (79′ Barański), Janeczek (79′ Smuga) – Grabowski (79′ Krzysztof Kowalski)

Paradyż: Jędrzejewski – Tyczyński, Majsak ż, Telus, Majewski – Krystian Kos (46′ Sebastian Śliwka ż), Bańczyk (75′ Łukasik), Mateusz Śliwka (60′ Mariusz Koćmin), Kuba Kos (70′ Jura), Witczak – Berc

Sędziował: Mateusz Janecka (Sieradz)