Smuda: Jestem przekonany, że awansujemy

RTS Widzew Łódź nieoczekiwanie przegrał na własnym boisku 1:2 (0:2) z ŁKS 1926 Łomża w spotkaniu 15. kolejki III ligi (grupa I). Zespół Franciszka Smudy zagrał bardzo słaby mecz, a schodzących z murawy piłkarzy żegnały gwizdy. Po spotkaniu szkoleniowiec Widzewa zapewnił, że jest przekonany o awansie swojej drużyny do II ligi.

Przy stanie 0:2 ja i wszyscy jak tu siedzimy, myśleli, że można to jeszcze odwrócić. Kiedyś się to udawało. Niestety, dzisiaj zabrakło nam umiejętności wykorzystania sytuacji podbramkowych i przede wszystkim umiejętności piłkarskich. Z każdym rywalem gramy na środku boiska i trzeba mieć dobrą technikę, żeby sobie radzić. W pierwszej połowie sam zastanawiałem się, co się stało z tą drużyną. Tworzyliśmy zbyt mało sytuacji. W innych meczach też bywało trudno, ale sytuacje były. Po przerwie rzuciliśmy wszystko na szalę, a przeciwnik, jak wszyscy na Widzewie, bronił się i kontrował. Musimy przełknąć tą porażkę. Ten mecz pokazał, ile pracy czeka nas zimą. Zarówno w treningu, jak i personalnie. Czeka nas wiele pracy, ale jeszcze nikomu nie powiedziałem, że go zwalniam. Znam już ten zespół. Będę go bronił, bo piłkarze dają z siebie wszystko. Wierzę, że wiosnę zagramy dużo lepiej. Jestem przekonany, że awansujemy – zakończył szkoleniowiec.

Źródło: widzewtomy.net