Zwycięskie pożegnanie II ligi przez ŁKS

ŁKS Łódź zwycięstwem pożegnał II ligę. Od nowego sezonu grał będzie na zapleczu Ekstraklasy. Podopieczni trenerów Wojciecha Robaszka i Jacka Janowskiego pokonali, zdegradowaną już do III ligi, Legionovię Legionowo 2:0 (1:0). Łodzianie wygrali zasłużenie, choć mecz wielkim widowiskiem nie był. To jednak nieważne, liczy się awans do I ligi.

Zanim rozpoczął się mecz medal za 20 lat pracy w roli kierownika drużyny seniorów odebrał Jacek Żałoba. Z kolei melonik, za hat-trick w wiosennym meczu z Siarką Tarnobrzeg (19 maja), Wojciech Łuczak. Potem miejscowi ruszyli do ataku, chcąc jak najszybciej strzelić gola. Udało im się to w 18. minucie, po kapitalnym uderzeniu pod poprzeczkę Patryka Bryły. Łodzianie atakowali dalej, ale nie zdołali stworzyć już sobie okazji bramkowych. Z kolei Michał Kołba nie miał wiele pracy, bo Legionovia rzadko gościła pod jego bramką.  Około 30 minuty sędzia mecz przerwał, bo kibice odpalili środki pirotechniczne i nad częścią trybuny oraz boiska unosił się czarny dym.

W drugiej połowie niewiele ciekawego działo się na boisku. Były za to znowu race oraz efektowny napis zaprezentowany przez kibiców 110 lat klubu spod herbu przeplatanki. W końcówce meczu łodzianie przycisnęli i dopięli swego. W 87 minucie Wojciech Łuczak, strzałem w długi róg, ustalił wynik meczu na 2:0 dla ŁKS. Po końcowym gwizdku sędziego na stadionie rozpoczęła się feta z okazji awansu łodzian do I ligi.

ŁKS Łódź – Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
Bramki: Patryk Bryła 18, Wojciech Łuczak 87

ŁKS: Kołba (72′ Kazimierczak) – Bielak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko ż – Pyrdoł (74′ Koprowski), Kocot, Łuczak, Bryła (46′ Kujawa) – Wolski, Radionow (46′ Zagdański).