Rewelacyjny Świt nie dał szans Czarnym

Aż sześć spotkań 3. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej odbyło się w sobotę. Trzecie zwycięstwo odniósł Świt Kamieńsk, który powoli wyrasta na czarnego konia rozgrywek. Przed własną publicznością pokonał Czarnych Rozprza aż 5:0 (2:0). Pewnie wygrała również Polonia Piotrków z GUKS Gorzkowice, a pierwsze zwycięstwo zanotował beniaminek z Gomunic.

LUKS z konieczności musiał grać ze Szczerbcem Wolbórz w Chrzanowicach. Podopieczni Łukasza Lottko mile zaskoczyli swoich kibiców i już do przerwy prowadzili 3:0. Później obudził się najskuteczniejszy strzelec okręgówki Kamil Kubiak, ale gomuniczanie wygranej już nie oddali. Do 61. minuty spotkania w Piotrkowie Trybunalskim dzielnie walczył GUKS Gorzkowice. Podopieczni Jacka Berensztajna mieli nawet stuprocentową sytuację do zdobycia gola, ale piłka trafiła w słupek. Wynik otworzył król strzelców poprzedniego sezonu Adrian Malicki, a kolejne gole zdobyli: Ivan Yermakov i Mateusz Jakubiak. W niedzielę o trzecią wygraną powalczy MGKS Drzewica, który podejmie Start Lgota Wielka.

LUKS Gomunice – Szczerbiec Wolbórz 4:3 (3:0)
(Jakub Mickiewicz 15, 21, Tomasz Flaszka 44, Jakub Frukacz 51 – Kamil Kubiak 47, 65, Łukasz Dróżdż 90)
Polonia Piotrków – GUKS Gorzkowice 3:0 (0:0)
(Adrian Malicki 61, Ivan Yermakov 71, Mateusz Jakubiak 88)
Włókniarz Moszczenica – Olimpia Wola Załężna 3:2 (3:1)
(Piotr Świątek 1, Rafał Jagodziński 34, Marcin Brylikowski 43 – Jakub Chmal 24, Jakub Kowalski 53)
Astoria Szczerców – Omega II Kleszczów 4:1 (2:0)
(Dawid Miedwiediew 11, Krzysztof Skała 36-karny, Konrad Wańdoch 61, 75 – samobójcza 55)
LKS Czarnocin – LKS Mniszków 2:2 (1:1)
(Mateusz Florek 25, Łukasz Kwaśniak 65 – Mariusz Wach 21, Marcin Stańczyk 48)
Świt Kamieńsk – Czarni Rozprza 5:0 (2:0)
(Jarosław Danielski 2, 41, Łukasz Danielski 88, Jarosław Bąkowicz 90, Tomasz Bąkowicz II 90)