Czwarta z rzędu wygrana Gatty Active

W rozegranym awansem meczu 16. kolejki Ekstraklasy Futsalu wicemistrzowie Polski z Gatty Active Zduńska Wola pokonali we własnej hali AZS UŚ Katowice 2:1, choć przegrywali do przerwy 0:1. Tym samym zduńskowolanie zrewanżowali się drużynie z Katowic za porażkę w pierwszej rundzie 0:1. Dla Gatty wygrana z AZS była czwartym z rzędu triumfem ligowym.

Gospodarze odważnie rozpoczęli mecz. W 12. minucie mogli już prowadzić, ale Arkadiusz Szypczyński trafił w słupek. Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobyli katowiczanie. Na szczęście w 27. minucie wyrównał Michał Marciniak. Zwycięskiego gola strzelił na siedem minut przed końcem spotkania Igor Sobalczyk.

Gatta Active Zduńska Wola – AZS UŚ Katowice 2:1 (0:1)
Bramki dla Gatty: Michał Marciniak 27, Igor Sobalczyk 33

Gatta: Słowiński, Casillas – Dregier, Stanisławski, Milewski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Klaus, Pautiak, Szypczyński