MKS pokonał Lecha!

W sparingu, który odbył się na boisku ze sztuczną murawą we Włocławku, piłkarze MKS Kutno pokonali Lecha Rypin 1:0.

Spotkanie stało na wysokim poziomie, było wyrównane i bardzo zacięte. Nic dziwnego, w końcu na murawie spotkały się zespoły z czołówki 3 ligi, które marzą o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Żaden z piłkarzy nie odstawiał nogi, każdy chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony. Warunki atmosferyczne nie były złe, zawodnikom przeszkadzał jedynie porywisty wiatr, który utrudniał płynne rozgrywanie piłki po ziemi. W pierwszej połowie to gracze Lecha mieli najlepszą okazję do zdobycia bramki. Po zamieszaniu w polu karnym w poprzeczkę trafił napastnik rypinian. Do przerwy, mimo kilku szans z obu stron, nie padła żadna bramka. W drugich 45 minutach szalę na swoją korzyść przechylili piłkarze MKS-u. Potężnym „rogalem” z 35 metrów popisał się Adam Grzybowski i było 1:0. Bliski zdobycia drugiej bramki dla kutnian był Rafał Kubiak, jednak piłka po jego strzale, poprzedzonym indywidualną akcją, zatrzymała się na poprzeczce. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Pawła Ślęzaka mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Lech DIM Rypin 0:1 MKS Kutno
Bramki: Adam Grzybowski

Składy:

Lech DIM Rypin: Rutkowski, Baranowski, Koprowski, Ewert, Bojaruniec, Komorowski (46′ Matusiak), Feter, Gajkowski (46′ Goc), Simson, Sarbinowski, Kukowski (60′ Cichowlas)

MKS Kutno: Skrzypiec (46′ Kępka), Grzybowski, Kowalczyk, Michalski, Dopierała (46′ Rutkowski), Mazurkiewicz, Znyk (46′ Kubiak), Mensah (46′ Mroch), Sobczak, Płacheta, Jankowski (46′ Skrzypecki)