Marcin Robak już strzela dla Widzewa

Drugoligowcy z Widzewa Łódź wygrali mecz sparingowy z trzecioligowym zespołem z Czech MFK Frydek-Mistek 4:0 (3:0). Dwie bramki zdobył Marcin Robak i były to jego pierwsze gole dla Widzewa po tym jak niedawno został piłkarzem tej drużyny. Około 70 minuty sędzia ukarał czerwoną kartką Michala Barta. Był to piąty letni sparing widzewiaków.

Łodzianie zdecydowanie przeważali od samego początku meczu. Już w 4. minucie dobrą okazję na gola miał Rafał Wolsztyński, ale trafił w obrońcę gości. W końcu Marcin Robak strzałem z około 10 metrów pokonał bramkarza MFK Frydek-Mistek. Na 2:0 podwyższył Daniel Tanżyna strzelając gola głową. Kilka minut później piłkę do pustej bramki skierował Rafał Wolsztyński.
Po zmianie stron Widzew nadal przeważał, ale strzelił tylko jednego gola. Spotkanie, na boisku Łodzianki, obejrzało około 450 kibiców. W najbliższą sobotę łodzianie rozegrają ostatni mecz przed ligą. Zmierzą się w Sieradzu z Wartą.

Widzew Łódź – MFK Frydek-Mistek 4:0 (3:0)
Bramki: Marcin Robak 6, 53, Daniel Tanżyna 28, Rafał Wolsztyński 33

Widzew: Wolański (46′ Pawłowski) – Turzyniecki, Tanżyna (66′ Zieleniecki), Zieleniecki (47′ Rudol), Pięczek – Poczobut (70′ Piskorski), Radwański (46′ Zejdler) – Mąka (46′ Mandiangu), Wolsztyński (46′ Kita), Ameyaw (46′ Gutowski) – Robak (64′ Wolsztyński)