AKTUALNOŚCI
Rewolucja kadrowa w Sokole Aleksandrów

Aż 11 zawodników odchodzi z drużyny wicemistrza III ligi (grupa I) Sokoła Aleksandrów. Nowy szkoleniowiec drużyny Dawid Kroczek zdaje sobie sprawę, że w nowym sezonie jego zespół nie będzie raczej walczył o czołowe miejsca. Do redakcji Łódzkiego Futbolu przesłał krótkie oświadczenie oraz listę zawodników, którzy odchodzą z Sokoła.

Nowych klubów szukają: Bartłomiej Rakowski, Dawid Sarafiński, Mateusz Broź i Paweł Kaczmarek. Do RKS Radomsko odeszli: Aleksander Ślęzak i Jakub Rozwandowicz, do Pelikana Łowicz Dominik Głowiński, do Olimpii Elbląg Michał Miller, Jakub Lemanowicz odszedł do Olimpii Grudziądz, Karol Żwir do Sokoła Ostróda, a Piotr Kasperkiewicz do Siarki Tarnobrzeg.

W związku z licznymi zmianami zarówno kadrowymi jak i organizacyjnymi w najbliższym sezonie klub będzie chciał stawiać na młodzież oraz podążać trochę inną drogą niż dotychczas. Przez trzy sezony z rzędu Sokół bił się o awans do II ligi pozyskując w dużej mierze zawodników doświadczonych i ogranych na wyższych poziomach rozgrywkowych. Tym razem plan budowy zespołu jest długoterminowy. Chcemy w pierwszej kolejności dać możliwość ogrania się młodym zawodnikom, tak aby oni za jakiś czas stanowili o sile zespołu. Ze względu na wiele zmian związanych z organizacją klubu jestem przekonany, że jest to dobry kierunek. Wszyscy w Sokole zdajemy sobie sprawę, że poziom III ligi jest wymagający i być może nie od razu wszystko będzie wyglądało tak jak byśmy sobie tego życzyli, aczkolwiek niekiedy w piłce potrzeba cierpliwości i czasu na zmiany. W zespole w porównaniu do zeszłego sezonu zostało 7 doświadczonych zawodników i to oni mają stanowić trzon oraz podporę dla pozostałych młodych chłopców, którzy wkraczają w seniorską piłkę. Misja jest wymagająca lecz po pierwszych tygodniach pracy jestem przekonany, że zespół da z siebie wszystko a wyniki pojawią się w odpowiednim czasie – powiedział szkoleniowiec.

9
Dodaj komentarz

9 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
9 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Roky

Drobny kopaczu, napisz ile wcześniej wyrwałeś kasy z klubu za brak awansu.

Mati

Oddajcie pieniadze zawodnikom za maj i czerwiec … Nie bylo nawet pol szansy na awans wieczne problemy z pieniędzmi wody na treningach brak Kosla Paweł Wstyd odradzam każdemu ten śmieszny klub !!!

unita12

Przestańcie się ośmieszać. Co to ma być? inne zespoły też grają młodzieżą, np. Tomaszów i co płaczą na necie?

Mati

I Sokol w tym roku do spadku tak jest jak pompuje kase sie w dziadkow i niedaje sie szans chocby paru wychowankom. Kase sie skonczyla to i grajkow nie ma. Podobnie bedzie w Radomsku bo obiecuje sie gruszki na wierzbie czesci chlopakom sie placi czesci nie niewspominajac o trenerach grup mlodziezowych ktorzy po pol roku czekaja na pieniadze poczym odchodza bez niczego i nawet dzieci nie ma kto trenowac. Wychowankow w kadrze klubu nie ma i czas pokaze ze chodzacy prezes z glowa w chmurach obudzi sie z reka w nocniku jak odetna go od pieniedzy to Rks wladuje na… Czytaj więcej »