AKTUALNOŚCI
Rewolucja kadrowa w Sokole Aleksandrów

Aż 11 zawodników odchodzi z drużyny wicemistrza III ligi (grupa I) Sokoła Aleksandrów. Nowy szkoleniowiec drużyny Dawid Kroczek zdaje sobie sprawę, że w nowym sezonie jego zespół nie będzie raczej walczył o czołowe miejsca. Do redakcji Łódzkiego Futbolu przesłał krótkie oświadczenie oraz listę zawodników, którzy odchodzą z Sokoła.

Nowych klubów szukają: Bartłomiej Rakowski, Dawid Sarafiński, Mateusz Broź i Paweł Kaczmarek. Do RKS Radomsko odeszli: Aleksander Ślęzak i Jakub Rozwandowicz, do Pelikana Łowicz Dominik Głowiński, do Olimpii Elbląg Michał Miller, Jakub Lemanowicz odszedł do Olimpii Grudziądz, Karol Żwir do Sokoła Ostróda, a Piotr Kasperkiewicz do Siarki Tarnobrzeg.

W związku z licznymi zmianami zarówno kadrowymi jak i organizacyjnymi w najbliższym sezonie klub będzie chciał stawiać na młodzież oraz podążać trochę inną drogą niż dotychczas. Przez trzy sezony z rzędu Sokół bił się o awans do II ligi pozyskując w dużej mierze zawodników doświadczonych i ogranych na wyższych poziomach rozgrywkowych. Tym razem plan budowy zespołu jest długoterminowy. Chcemy w pierwszej kolejności dać możliwość ogrania się młodym zawodnikom, tak aby oni za jakiś czas stanowili o sile zespołu. Ze względu na wiele zmian związanych z organizacją klubu jestem przekonany, że jest to dobry kierunek. Wszyscy w Sokole zdajemy sobie sprawę, że poziom III ligi jest wymagający i być może nie od razu wszystko będzie wyglądało tak jak byśmy sobie tego życzyli, aczkolwiek niekiedy w piłce potrzeba cierpliwości i czasu na zmiany. W zespole w porównaniu do zeszłego sezonu zostało 7 doświadczonych zawodników i to oni mają stanowić trzon oraz podporę dla pozostałych młodych chłopców, którzy wkraczają w seniorską piłkę. Misja jest wymagająca lecz po pierwszych tygodniach pracy jestem przekonany, że zespół da z siebie wszystko a wyniki pojawią się w odpowiednim czasie – powiedział szkoleniowiec.

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Roky
11 miesięcy temu

Drobny kopaczu, napisz ile wcześniej wyrwałeś kasy z klubu za brak awansu.

Mati
11 miesięcy temu

Oddajcie pieniadze zawodnikom za maj i czerwiec … Nie bylo nawet pol szansy na awans wieczne problemy z pieniędzmi wody na treningach brak Kosla Paweł Wstyd odradzam każdemu ten śmieszny klub !!!

unita12
11 miesięcy temu

Przestańcie się ośmieszać. Co to ma być? inne zespoły też grają młodzieżą, np. Tomaszów i co płaczą na necie?

Mati
11 miesięcy temu

I Sokol w tym roku do spadku tak jest jak pompuje kase sie w dziadkow i niedaje sie szans chocby paru wychowankom. Kase sie skonczyla to i grajkow nie ma. Podobnie bedzie w Radomsku bo obiecuje sie gruszki na wierzbie czesci chlopakom sie placi czesci nie niewspominajac o trenerach grup mlodziezowych ktorzy po pol roku czekaja na pieniadze poczym odchodza bez niczego i nawet dzieci nie ma kto trenowac. Wychowankow w kadrze klubu nie ma i czas pokaze ze chodzacy prezes z glowa w chmurach obudzi sie z reka w nocniku jak odetna go od pieniedzy to Rks wladuje na… Czytaj więcej »