Pierwsza domowa wygrana Pelikana

Pelikan Łowicz pokonał w niedzielę beniaminka grupy pierwszej III ligi Concordię Elbląg aż 4:1 (2:0) i była to pierwsza w tym sezonie ligowa wygrana drużyny trenera Mykoły Dremluka na swoim boisku. Dodajmy zupełnie zasłużona, bo łowiczanie byli zespołem zdecydowanie lepszym i prowadzili już 4:0. Goście honorowego gola strzelili tuż przed końcem spotkania.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, bo już w 7. minucie Piotr Piekarski wyprowadził Ptaki na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Damian Warchoł.
Po zmianie stron Pelikan nadal dominował na boisku, czego efektem były gole Filipa Kowalczyka i Damiana Warchoła z rzutu karnego. Bramkę na osłodę zdobył dla Concordii Konrad Wira.

Pelikan Łowicz – Concordia Elbląg 4:1 (2:0)
Bramki: Piotr Piekarski 7, Damian Warchoł 33, 59-karny, Filip Kowalczyk 54 – Konrad Wira 81

Pelikan: Humerski – Kaczorowski (83′ Kozieł), Wawrzyński, Żółtowski, Wyszogrodzki – Kowalczyk, Pomianowski, Piekarski, Warchoł – Woźniak (68′ Kieplin), Szczepański (65′ Białas)