Pewny awans ŁKS do 1/16 finału Pucharu

W cieniu siatkarskiego meczu Polski ze Słowenią w Sosnowcu rozgrywane było spotkanie kończące 1/32 finału Pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i ŁKS Łódź. Zakończyło się ono pewną wygraną zespołu Kazimierza Moskala. Wygraną, która, miejmy nadzieję pozwoli łodzianom uwierzyć, że potrafią skutecznie grać w piłkę.

Futbolowi znawcy starali się przekonać, że ŁKS odpuści mecz w Sosnowcu gdyż ważniejsza jest walka o ligowe punkty. Szybko okazało się jednak, że nie mieli racji. Od pierwszej minuty to właśnie goście osiągnęli przewagę, a udokumentowali ją w 21. minucie. Piotr Pyrdoł pokonał Krystiana Stępniowskiego i na przerwę ŁKS zszedł z prowadzeniem 1:0.

Po zmianie stron ŁKS kontynuował swoją dobrą grę, a kiedy Artur Bogusz podwyższył w 53. minucie na 2:0 zwycięstwo było blisko. Wynik spotkania ustalił na dwadzieścia minut przed końcem Rafał Kujawa.

Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 0:3 (0:1)
Bramki: Piotr Pyrdoł 21, Artur Bogusz 53, Rafał Kujawa 69

ŁKS: Malarz – Bogusz, Maksymilian Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus – Pyrdoł (82′ Ratajczyk), Srnić, Kalinkowski ż, Pirulo (68′ Dani Ramirez), Trąbka – Kujawa (73′ Bryła)