Węglewski: Nadal jesteśmy w grze o I ligę

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek I ligi sytuacja w dolnej strefie tabeli jeszcze bardziej się skomplikowała. Zdegradowane zostały już Wigry Suwałki i Chojniczanka Chojnice, a przed tym aby nie zostać trzecim spadkowiczem broni się obecnie aż dziewięć klubów. Wśród nich jest GKS Bełchatów, który przegrał w czwartek w Legnicy z Miedzią 0:3.

Oto pomeczowa wypowiedź trenera Brunatnych Marcina Węglewskiego:Jesteśmy nadal w grze. W niedzielę czeka nas bardzo ważne spotkanie o byt w tej lidze. Mam nadzieję, że naprawimy te błędy, które ja popełniłem i które my popełniliśmy wspólnie na boisku, tracąc te trzy bramki. Wynik jest jednoznaczny. Dezorganizacja w ciągu tych pięciu przeklętych minut wynikała z tego, że zespół miał za mało czasu aby doszlifować nowe ustawienie. W szatni, podczas przerwy, była normalna rozmowa. Chcieliśmy w drugiej połowie strzelić bramkę, bo tylko to mogło jeszcze nam otworzyć szansę na wywalczenie punktów – powiedział trener.