Widzewiacy bogatsi o trzy punkty

Widzew Łódź pokonał na swoim boisku Resovię Rzeszów 2:0 (0:0) i ma na koncie 16 punktów zdobytych w 12 pierwszoligowych meczach. Jedną z bramek dla drużyny prowadzonej przez trenera Enkeleida Dobiego zdobył najskuteczniejszy zawodnik tej drużyny Marcin Robak. Kapitan Widzewa i najbardziej doświadczony gracz tej drużyny strzelił w tym sezonie piątą bramkę.

Łodzianie rozpoczęli spotkanie z Resovią z animuszem i już w 4. minucie zmarnowali dobrą okazję na gola. Resovia odpowiedziała strzałem Radosława Adamskiego w poprzeczkę. Potem Sebastian Zalepa fatalnie skiksował nie trafiając do bramki z kilku metrów. Gospodarze odpowiedzieli składną akcją, ale Mateusz Michalski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości Wojciechem Danielem. W 34. minucie Daniel Tanżyna strzelił z kilku metrów wprost w bramkarza gości, który zdołał jeszcze obronić dobitkę Krystiana Nowaka.

Druga połowa zaczęła się od wybornej okazji Marcina Robaka, który z około pięciu metrów posłał piłkę nad poprzeczką. W końcu widzewiacy gola strzelili, a Wojciecha Daniela pokonał rezerwowy Patryk Mucha, który wszedł na boisko minutę wcześniej. Bramka uspokoiła nieco grę widzewiaków, którzy udokumentowali swoją przewagę w 82 minucie golem Marcina Robaka.

Widzew Łódź – Resovia Rzeszów 2:0 (0:0)
Bramki: Patryk Mucha 64, Marcin Robak 82

Widzew: Mleczko – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Stępiński – Michalski (80′ Kun), Możdżeń, Poczobut (80′ Ojamaa), Prochownik (87′ Czubak) – Robak (88′ Mąka), Fundambu (63′ Mucha)