Zwycięski powrót Hajty

Od kilku tygodni kibiców w okręgu piotrkowskim elektryzowała informacja o powrocie na boisko byłego reprezentanta Polski Tomasza Hajty. 62-krotny reprezentant Polski swój boiskowy come back zaliczył w barwach LUKS Gomunice, który na inaugurację rundy wiosennej wysoko pokonał Pioniera Baby.

W wyjściowej jedenastce obok Tomasza Hajty wybiegł również jego syn Mateusz. To dla niego były reprezentant kraju zdecydował się założyć koszulkę LUKS-u.
Od początku meczu z Pionierem stroną nadającą ton boiskowym wydarzeniom był LUKS. Motorem napędowym jego poczynań był stary ligowy wyjadacz Radosław Kowalczyk. Były napastnik Widzewa Łódź, Petrochemii Płock oraz RKS Radomsko po raz pierwszy dał o sobie znać w 15. minucie kiedy to strzelił pierwszego gola. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, gdyż już po trzech minutach było 1:1. Wyrównał Daniel Jałmużna. LUKS miał jednak w swoich szeregach Kowalczyka, który zaskakująco strzelił na 2:1.
Druga połowa to już pełna dominacja miejscowych. Co prawda Michał Gala nie strzelił karnego, ale Maciej Łyś oraz Krzysztof Gałązka postarali się o bardziej okazałe zwycięstwo.

LUKS Gomunice – Pionier Baby 4:1 (2:1)
Bramki: Radosław Kowalczyk 15, 33, Maciej Łyś 74, Krzysztof Gałązka 82 – Daniel Jałmużna 18.
LUKS: Damian Krzyżowski – Michał Gala, Michał Kołodziejski, Tomasz Hajto, Szymon Serwa – Krzysztof Dudzik (65′ Arkadiusz Płomiński), Jakub Kubicz, Radosław Kowalczyk (83′  Marcin Tazbir), Krzysztof Gałązka, Mateusz Hajto (60′ Artur Głowiński) – Maciej Łyś (80′ Łukasz Odrzywolski ).
Pionier: Łukasz Justyna – Adam Jaroniek, Adrian Wojtysiak (80′ Michał Marcioch), Rafał Stanaszek, Kamil Kawnik – Rafał Kot (86′ Karol Kopeć), Tomasz Śmiechowicz (75′ Mariusz Wojtas), Piotr Suma, Tomasz Ruszkiewicz – Daniel Jałmużna, Marek Kluba.

Autor: pejot