Widzew zrobił kolejny ważny krok

Z meczu na mecz sytuacja w tabeli Widzewa Łódź jest coraz lepsza i pozwala myśleć optymistycznie w obliczu walki o baraże. W spotkaniu 21. kolejki I ligi zespół Enkeleida Dobiego pokonał w Olsztynie miejscowy Stomil 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola strzelił w 54. minucie Michael Ameyaw. To ósma w sezonie wygrana łodzian, ale dopiero druga na boisku rywala.

Aż pięciu zmian dokonał w wyjściowej jedenastce trener Dobi. W podstawowym składzie (z różnych powodów) znaleźli się, w porównaniu do spotkania z Chrobrym Głogów: Patryk Stępiński, Mateusz Michalski, Marek Hanousek, Marcin Robak i Daniel Tanżyna. Już w pierwszej połowie widzewiacy mieli swoje sytuacje, ale ze szczęściem bronił młody golkiper Stomilu Michał Leszczyński. Wygrał między innymi pojedynki z Robakiem czy Przemysławem Kitą. Dziewięć minut po zmianie stron nie miał jednak szans. Odbita piłka trafiła do Michaela Ameyawa, który dał prowadzenie widzewiakom. Łódzki zespół nie cofnął się, wręcz przeciwnie. Starał się strzelić drugiego gola i stworzył kilka groźnych sytuacji. Już praktycznie do końca widzewiacy nie oddali inicjatywy i po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z kolejnych trzech punktów. Krok po kroku przesuwają się w stronę strefy barażowej.

Stomil Olsztyn – Widzew Łódź 0:1 (0:0)
Bramka: Michael Ameyaw 54

Widzew: Wrąbel – Stępiński, Grudniewski, Tanżyna ż, Gach – Michalski (75′ Kun), Poczobut, Hanousek (72′ Możdżeń), Ameyaw (75′ Samiec-Talar) – Kita (72′ Tomczyk), Robak (88′ Mucha)