Widzew po dwóch meczach ma komplet

Drugie zwycięstwo w nowym sezonie I ligi odnieśli piłkarze Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia po wygranej 3:0 z Sandecją Nowy Sącz, pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1 (2:1). Bramki dla łódzkiej drużyny strzelili: Paweł Tomczyk z rzutu karnego oraz Radosław Gołębiowski. Widzewiacy, wraz z Miedzią Legnica, prowadzą w ligowej tabeli.

Zaczęło się jednak niedobrze dla widzewiaków. W 17. minucie Jakub Wrąbel zmuszony był wyjmować piłkę z siatki po strzale Szymona Sobczaka. Widzew nie zraził się utratą gola. Kwadrans później w polu karnym Zagłębia sfaulowany został Dominik Kun, a jedenastkę na bramkę zamienił Dominik Tomczyk. Widzew poszedł za ciosem i jeszcze przed przerwą objął prowadzenie. Na bramkę Zagłębia strzelał Radosław Gołębiowski. Futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do bramki sosnowiczan.

Po zmianie stron obie drużyny miały swoje sytuacje na strzelenie kolejnych bramek, ale w roli głównej wystąpili bramkarze. Kamil Bielikow i Jakub Wrąbel nie dali się już pokonać i spotkanie zakończyło się wygraną Widzewa 2:1.

Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź 1:2 (1:2)
Bramki: Szymon Sobczak 17 – Paweł Tomczyk 33-karny, Radosław Gołębiowski 39

Widzew: Wrąbel – Grudniewski, Stępiński, Nowak – Zieliński, Hanousek (90′ Dejewski), Kun, Danielak, Michalski (71′ Letniowski), Gołębiowski (77′ Becht) – Tomczyk (77′ Abdul Aziz Tetteh)