Andrespolia wygrywa w Łodzi

W Łodzi na stadionie przy ulicy 6. Sierpnia odbyło się inaugurujące rundę wiosenną spotkanie II grupy Łódzkiej Ligi Juniorów pomiędzy drużynami Orła Łódź i Andrespoli Wiśniowa Góra. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 5:1.

Drużyna z Andrespola spokojnie i pewnie pokonała Orła Łódź, choć pierwsze minuty wcale nie zapowiadały tak łatwego zwycięstwa. Do 20. minuty przewagę mieli łodzianie, dopiero pierwsza bramka zdobyta przez Norberta Smorawskiego całkowicie rozbiła blok defensywny drużyny gospodarzy. Do przerwy kolejne dwie bramki dołożył nowy nabytek Andrespolii Wojciech Niżnikowski (poprzednio Łodzianka Łódź). Po przerwie na listę strzelców wpisał się jeszcze Patryk Stawiany oraz pięknym strzałem z 20 metrów Adam Chyliński.

Dopóki drużynie Orła nie brakowało sił stawiała nam dzielny opór, natomiast my staraliśmy się składnie i ładnie dla oka rozgrywać piłkę, ale na tego typu boisko było to wręcz niemożliwe. Przewyższaliśmy gospodarzy zdecydowanie pod względem przygotowania motorycznego. Świetne zawody rozegrał nasz bramkarz Mateusz Jedliński – ocenił trener gości Łukasz Jonczyk.

Orzeł Łódź – Andrespolia Wiśniowa Góra 1:5 (0:3)
Niżnikowski 2, Smorawski, Stawiany, Chyliński.

Andrespolia: Jedliński, Kępka, Kuzik, Turek, Dworakowski, Kopa, Wilk, Chyliński, Norwiński,Smorawski,Niżnikowski.
Ponadto grali: Chmurski, Jeremus, Stawiany, Leśniewski, Knys, Jarmoliński