Ogrom emocji w Aleksandrowie

Nie mogli żałować kibice, którzy wybrali się na mecz ligi juniorów pomiędzy Sokołem Aleksandrów a wiceliderem – PTC Pabianice. Zgromadzeni fani byli świadkami wspaniałego widowiska, pełnego emocji, okraszonego sześcioma golami.

Od pierwszych minut spotkania widzieliśmy walkę o każdy metr boiska. Obie drużyny chciały zdominować środek boiska, a sędzia musiał często używać gwizdka. Po jednym z ostrych wejść na boisku leżał zawodnik Sokoła, jednak arbiter nie przerwał spotkania. Również fioletowi nie poczuwali się do wybicia piłki na aut i kontynuowali swoją akcję, która zakończyła się golem. Przy tej bramce było sporo kontrowersji, wydawało się, że zawodnik dobijający piłkę, która odbiła się od poprzeczki, był na spalonym, jednak sędzia gola zaliczył. 1:0 dla PTC. Sokoły ruszyły do odrabiania strat i dopięli swego już po 5 minutach gry. Wspaniałym strzałem zza pola karnego popisał się Jakub Stegliński. Podopieczni Michała Bistuły poszli za ciosem i wyszli na prowadzenie. Najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Michał Łuczak, który skierował futbolówkę obok bezradnego bramkarza gości. Zawodnicy PTC ruszyli do ataku, chcąc wyrównać jeszcze przed przerwą, jednak biało – zieloni bronili się dobrze. Do czasu. W 42. minucie fatalny błąd obrońcy Sokoła z zimną krwią wykorzystał napastnik gości. Cztery gole i ofensywna gra obu ekip do przerwy.

Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęli zawodnicy Sokoła. Stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, ale bramkarz gości wspaniale interweniował. Jego świetna postawa nie wystarczyła jednak do utrzymania remisu. Kilka minut przed końcem meczu ponownie dał o sobie znać bohater spotkania – Stegliński. Cudowny strzał z 25 metrów i szalona radość w zespole gospodarzy. Do rozpaczliwych ataków ruszyli podopieczni Jana Rykały. W ostatniej minucie meczu wykonywali rzut wolny z narożnika boiska. Dośrodkowanie, celny strzał głową i remis. 3:3, sędzia odgwizduje koniec spotkania.

Mimo, że to goście byli faworytami tego pojedynku, to im przyszło cieszyć się z 1 punktu. Sokół zagrał bardzo dobre spotkanie, jednak piłkarzom zabrakło koncentracji w kluczowych momentach. Następne spotkanie zespół z Aleksandrowa zagra z MKP Borutą Zgierz, natomiast gracze PTC zmierzą się z Górnikiem Łęczyca.

Sokół Aleksandrów – PTC Pabianice 3:3