Zagrali sparing z Finami

Drużyna Widzewa Łódź uzupełniona juniorami oraz zawodnikami z Młodej Ekstraklasy zmierzyła się w meczu kontrolnym z fińskim trzecioligowcem SJK Seinajoki.

Oprócz graczy z pierwszej drużyny na boisku oglądaliśmy także Damiana Antosika (junior), Macieja Gostyńskiego (junior) czy też Bartosza Narożnika (junior). Do dyspozycji Czesława Michniewicza byli także Piotr Mroziński, Sebastian Duda, Damian Knera oraz Emil Wrażeń, występujący na co dzień Młodej Ekstraklasy. Każdy z nich miał okazję zaprezentowania swoich umiejętności.

Mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy nieustannie padającym deszczu. Na boisku oglądaliśmy więc sporo walki. Zarówno ze strony SJK, jak i Widzewa.

Goście z Finlandii objęli prowadzenie w 20 minucie. Michał Pytkowski złapał piłkę w powietrzu, ale przy interwencji przewrócił napastnika SJK. Sędzia uznał, że golkiper Widzewa faulował, wskazując na rzut karny. Na gola zamienił go Christian Sund.

Finowie nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia. Sześćdziesiąt sekund później Velibor Durić oddał bardzo ładny strzał zza pola karnego, dzięki czemu doprowadził do remisu. Bramkarz był w tej sytuacji bez szans.

W kolejnych minutach obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji podbramkowych. Więcej miał ich jednak Widzew. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie m.in. po uderzeniach Prejuce Nakoulmy czy też Velibora Duricia. Za każdym razem piłka minimalnie mijała słupek bramki SJK. Tym samym spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Widzew Łódź – SJK Seinajoki 1:1 (1:1)

0:1 – Sund (20′ rzut karny)
1:1 – Durić (21′)

Widzew: Pytkowski – Antosik (60′ Mroziński), Wlazło (46′ Duda), Bieniuk, Zawadzki, Oziębała (55′ Knera), Pinheiro, Durić (60′ Gostyński), Zigajevs (55′ Grischok), Wrażeń (46′ Narożnik), Nakoulma (75′ Radzio)

SJK: Fernando – Väänänen, Taimi (46′ Niemi), Lehtinen, Sipilä, Sund, Cleaver (63′ Asunmaa), Ylihärsilä, Niemi, Seppälä, Koskinen (72′ Ylihärsilä)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Źródło, zdjęcie: Widzew