Widzew Łódź w 1/16 finału Pucharu Polski

Lider pierwszoligowej tabeli Widzew Łódź awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. W środowe popołudnie podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia zapewnili sobie awans pokonując na wyjeździe także pierwszoligową Resovię Rzeszów, prowadzoną po raz pierwszy przez Dawida Kroczka 2:1 (1:0).

Widzewiacy objęli prowadzenie w 30 minucie, a gola z około ośmiu metrów strzelił Bartosz Guzek. Kilka minut później ten sam piłkarz mógł podwyższyć na 2:0, ale piłkę po jego uderzeniu zablokowali obrońcy. Gospodarze wyrównali w 70 minucie po bramce Dawida Kubowicza z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym przez Fabio Nunesa.

Widzew odpowiedział jednak najlepiej jak to było możliwe. W 72. minucie było 2:1 dla łodzian po kapitalnym strzale z dystansu byłego zawodnika Unii Skierniewice Kacpra Karaska. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) w 83 minucie dla Dawida Kubowicza.

Resovia Rzeszów – Widzew Łódź 1:2 (0:1)
Bramki: Dawid Kubowicz 70 – karny – Bartosz Guzdek 30, Kacper Karasek 72

Widzew: Wrąbel – Kun, Dejewski, Nowak, Tanżyna –  Nunes (70′ Montini), Tetteh (70′ Zieliński), Hanousek, Karasek – Michalski (84′ Danielak), Guzdek (70′ Gołebiowski).