Niedźwiedź: Zobaczyliśmy cienką granicę

Widzew Łódź przegrał z Lechem Poznań 0:2 (0:0) w niedzielnym, wyjazdowym pojedynku 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Łódzki zespół jeszcze w 80. minucie remisował 0:0, ale końcówka spotkania zdecydowała o wygranej Kolejorza. Wcześniej Widzew miał swoje szanse na strzelenie gola. Poniżej pomeczowa wypowiedź trenera Janusza Niedźwiedzia.

Powiem to, co powiedziałem drużynie: dzisiaj zobaczyliśmy, jak cienka granica jest pomiędzy zwycięstwem a porażką. W przekroju meczu, stworzyliśmy kilka możliwości do tego, żeby zdobyć bramkę, a jeżeli przyjeżdża się na teren obecnego mistrza Polski i ma te sytuacje, to trzeba być bardzo skutecznym, żeby strzelić chociaż jednego gola i wygrać. W drugą stronę, musimy być bardzo konsekwentni w obronie. Pomimo kilku błędów i dobrej gry Lecha, wydawało się, że jesteśmy w stanie tu przynajmniej zremisować, ale te dwie minuty to odwróciły. Nawet tracąc jedną bramkę, można wierzyć do końca, jednak my bardzo szybko dostaliśmy drugą, po której było nam trudno. Drużyna jeszcze spróbowała, chciała przynajmniej złapać kontakt, lecz dzisiaj wyjeżdżamy stąd bez punktów – powiedział Niedźwiedź.

Źródło: widzewtomy.net