Było ciężko, ale jest zwycięstwo

W meczu na szczycie Ekstraligi kobiet, w spotkaniu 8. kolejki TME SMS Łódź pokonał AZS UJ Kraków 3:2 (2:1). Pojedynek lidera z wiceliderem tabeli mogli obejrzeć kibice w całej Polsce za pośrednictwem TVP Sport. Łodzianki po 11 minutach prowadziły 2:0, ale później mecz się wyrównał. Ostatecznie zespół Marka Chojnackiego wygrał 3:2 i nadal ma na koncie komplet punktów.

Prowadzenie w sobotnim spotkaniu dała łodziankom Klaudia Jedlińska, która otworzyła wynik w 7. minucie. 240 sekund później było już 2:0 po trafieniu Pauliny Filipczak. Zespół spod Wawelu nie zamierzał pasować. W 17. minucie kontaktowego gola zdobyła Aleksandra Nieciąg. Wynik 2:1 dla TME SMS utrzymywał się do 65. minuty. Wtedy to prowadzenie gospodyń podwyższyła, skutecznie egzekwując jedenastkę, Dominika Kopińska. Przyjezdne raz jeszcze zniwelowały straty do jednego gola (Katarzyna Daleszczyk w 79. minucie), ale na więcej nie było je stać.

TME SMS Łódź – AZS UJ Kraków 3:2 (2:1)
Bramki: Klaudia Jedlińska 7, Paulina Filipczak 11, Dominika Kopińska 65-karny – Aleksandra Nieciąg 17, Katarzyna Daleszczyk 79

Za tydzień (29 października) zagra w Katowicach z GKS, a początek meczu wyznaczono na 12:30.