Widzew II Łódź znów na fotelu lidera

Przynajmniej przez kilkadziesiąt godzin Widzew II Łódź znów zasiadał będzie na fotelu lidera w IV lidze łódzkiej. W spotkaniu, które otworzyło 16. kolejkę rundy jesiennej łodzianie przerwali serię meczów bez porażki KS Sand Bus Kutno i pokonali rywala 2:1 (1:0). Bramki dla Widzewa II zdobyli: Jakub Sypek i Kamil Cybulski. Goście odpowiedzieli trafieniem Marcina Kaceli.

To nie był łatwy mecz dla łodzian. Widzew II, po nieoczekiwanym remisie w Kleszczowie, nie mógł sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. Wynik spotkania otworzył w 25. minucie Jakub Sypek, który wykorzystał podanie Filipa Przybułka. Był to jedyny gol w pierwszej połowie tego pojedynku. Dwanaście minut po zmianie stron widzewiacy podwyższyli na 2:0. Michała Sokołowicza pokonał Kamil Cybulski. Przyjezdni nie zrezygnowali z walki i w 61. minucie Marcin Kacela strzelił kontaktowego gola. Na więcej Widzew II już nie pozwolił chociaż końcówka była nerwowa.

Widzewiacy, którzy są jedynymi niepokonanym zespołem w IV lidze łódzkiej (14 wygranych i 2 remisy), czekają teraz na niedzielne spotkanie Fundacji Akademia GKS Bełchatów z AKS SMS Łódź i liczą na to, że beniaminek odbierze punkty faworytowi.

Widzew II Łódź – KS Sand Bus Kutno 2:1 (1:0)
Bramki: Jakub Sypek 25, Kamil Cybulski 57 – Marcin Kacela 61

Widzew: Buczkowski ż – Plichta, Burliga ż, Dębiński (60′ Dawid), Pokorski – Lenart, Kazimierowicz, Cybulski (66′ Zawadzki), Tlaga – Przybułek, Sypek (74′ Juchacz ż)

KS Sand Bus: Sokołowicz ż – Dąbrowski (72′ Ostrowski ż), Wielgus, Telestak, Skawiński – Padzik, Kasperkiewicz ż, Głowiński (68′ Skawiński), Florczak (68′ Borchuch ż), Felczak ż – Kacela