Sokół zepsuł święto w Piotrkowie

Pierwszy, historyczny mecz piłkarski przy sztucznym oświetleniu rozegrano w sobotę (16 marca) w Piotrkowie Trybunalskim. W szlagierowym spotkaniu IV ligi łódzkiej zmierzyły się Polonia Piotrków i Sokół Aleksandrów Łódzki. Lider tabeli pokazał moc i po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszy od Polonii. Wygrał zasłużenie 3:0 (1:0), a patrząc na przebieg meczu był to najniższy wymiar kary.

Przewaga Sokoła nie podlegała dyskusji od pierwszej do ostatniej minuty pojedynku. Piłkarze z Aleksandrowa, w trudnych warunkach atmosferycznych, radzili sobie bardzo dobrze, byli zespołem dużo szybciej i pewniej grającym od Polonii. Wynik spotkania otworzył skutecznym rzutem karnym najlepszy na boisku Jardel Muniz Cruz. Chwilę później na 2:0 podwyższył Karol Pawlikowski. Jeszcze przed przerwą Sokół mógł strzelić kolejne bramki, ale brakło szczęścia i precyzji.

W 54. minucie, po kolejnym fatalnym błędzie piotrkowskiej defensywy, Wojciech Pawlak podwyższył na 3:0 i stało się jasne, że Sokół rozpocznie rundę rewanżową od cennego zwycięstwa. Polonię stać było jedynie na kilkuminutowy zryw, ale Mateusz Jakubiak nie miał dobrze nastawionego celownika. W końcówce aleksandrowianie kontrolowali pojedynek i zasłużenie zeszli z boiska z trzema punktami.

Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak (w środku) nie przyniósł szczęścia piłkarzom Polonii.

Polonia Piotrków – Sokół Aleksandrów 0:3 (0:2)
Bramki: Jardel Muniz Cruz 18-karny, Karol Pawlikowski 24, Wojciech Pawlak 54

Polonia: Koliński – Bargiel (29′ Zagórski. 59′ Piotrowski), Głowacki (70′ Jaszczak), Hrabowskyj, Jagodziński ż – Jakubiak (84′ Nowak), Przybysz, Raszewski, Tazbir (46′ Szczepaniak), Żegota (67′ Piotrowski) – Rutkowski (46′ Lenarcik)

Sokół: Rogalewicz – Dziuba, Woźniczak (76′ Bierżyński), Gmosiński (80′ Wieczorek), Wolinowski – Kania (83′ Filipiak), Naidyshak (72′ Trenkner), Pawlikowski, Chojecki, Pawlak – Jardel Muniz Cruz (70′ Pękała)