Stępiński ogrywa Węgry

Reprezentacja Polski U-16 pokonała 2:0 rówieśników z Węgier w towarzyskim meczu rozegranym w Gorlicach. Było to rewanżowe spotkanie obu drużyn, w pierwszym meczu, który odbył się we wtorek padł bezbramkowy remis.

Obie bramki dla podopiecznych Marcina Dorny zdobył Mariusz Stępiński, występujący na co dzień w barwach Pogoni Ekolog Zduńska Wola.

Polacy od początku kontrolowali przebieg spotkania i odnieśli pewne zwycięstwo. Węgrzy dali się zepchnąć do defensywy, a biało-czerwoni wykorzystali przewagę, kilkukrotnie stwarzając zagrożenie pod bramką rywali. W 8′ minucie dobrym podaniem popisał się Jakub Zieliński, a będący sam na sam z bramkarzem Mariusz Stępiński skierował piłkę do bramki. Kilka minut poźniej Stępiński popisał się efektowna akcją – minął pieciu rywali, skierował piłkę w kierunku bramki Węgrów, ale jego strzał był niecelny.

W drugiej połowie selekcjoner rywali zmienił aż pięciu piłkarzy. Węgrzy zaczęli stwarzać zagrożenie pod naszą bramką, ale podopieczni Marcina Dorny potrafili wyprowadzić groźne kontrataki. Po jednym z nich, na pięć minut przed końcem meczu, po podaniu piłkarza SC Freiburg Piotra Palucha wynik ustalił Stępiński, zdobywając jednocześnie swoją 16 bramkę w reprezentacji.

Polska – Węgry 2:0 (1:0)
M. Stępiński 8′, 75′

Polska: Oskar Pogorzelec, Patryk Stępiński, Rafał Włodarczyk, Gracjan Horoszkiewicz, Sebastian Zieleniecki, Jakub Zieliński (60′ Lukas Klemenz), Łukasz Żegleń (53. Piotr Paluch), Karol Żwir (67′ Kamil Dmowski), Mariusz Stępiński (76. Konrad Budek), Adrian Cierpka (79′ Aleksander Jagiełło), Piotr Azikiewicz (71′ Patryk Zenik)