Pelikan lepszy od Orła

Na obiekcie OSiR w Łowiczu odbył się mecz 15. kolejki wojewódzkiej ligi Michałowicz. Zajmujący 5. miejsce Pelikan Łowicz podejmował Orła Łódź, który jest w tym sezonie jednym z głównych kandydatów do spadku. Faworyzowani łowiczanie nie zawiedli i po dobrym meczy odprawili z kwitkiem zawodników Orła, aplikując im aż 4 bramki.

Pelikan rozpoczął ten mecz od zmasowanych ataków. Już w 2. minucie doskonałej sytuacji nie wykorzystał Dominik Siejka, który z 5. metrów nie trafił do pustej bramki. Kilka minut później Siejka znów miał stuprocentową sytuację, lecz ponownie przestrzelił. Pelikan jednak dalej atakował, a Orzeł nie mógł wyjść z własnej połowy. Pierwszy gol dla piłkarzy z Łowicza padł w 25. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniela Bończaka, bramkę głową zdobył Michał Fabijański. Wynik do przerwy się już nie zmienił i do szatni łowiczanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej części gry padły aż trzy bramki. Pierwszą z nich zdobył w 65. minucie Patryk Nasalski, po ładnym strzale pod poprzeczkę z ok. 20 metrów. Na 3:0 podwyższył Fabijański, jeden z najlepszych zawodników Pelikana w tym meczu. Na wyróżnienie zasługuje też bardzo dobry strzał Bończaka z ok. 25 metrów, który trafił w poprzeczkę. Wynik meczu ustalił właśnie Bończak, który będąc w pozycji „sam na sam” z bramkarzem nie pomylił się i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W drużynie Pelikana zagrali: Przemysław Perzyna, Dawid Matyjas, Kamil Grzegorek, Daniel Bończak, Tomasz Szufliński, Dominik Siejka, Marcel Gędek, Michał Fabijański, Wiktor Pisarski, Tomasz Kaźmierczak, Patryk Nasalski, Damian Kozieł

Zespół z Łowicza czeka w 16. kolejce bardzo trudny, wyjazdowy mecz z liderem – SMS-em Łódź.

Źródło: pelikanlowicz1996.futbolowo.pl