Młody Widzew lepszy od Legii

W piątek porażki doznała ekstraklasowa drużyna Widzewa, w sobotę wysoko przegrały rezerwy. Humor widzewskim kibicom nieco poprawił zespół Młodej Ekstraklasy, który pokonał w niedzielę „Młodą” Legię Warszawa 2:0.

Pierwszy gol meczu padł w 73. minucie, kiedy to ładnym strzałem popisał się Sebastian Ceglarz. Bramkarz Legii był bez szans na skuteczną interwencją. Podobna sytuacja miała miejsce w 82 minucie. Wówczas bramkę zdobył Emil Wrażeń.

Łodzianie mogli wyjść na prowadzenie już dużo wcześniej. Między innymi w 32. minucie z dwudziestu metrów uderzył Bruno Pinheiro. Golkiper rywali przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.

O ile przed przerwą mecz był wyrównany, tyle w drugiej połowie przewagę miał Widzew. Udokumentowaniem tego były dwa gole. Warto również dodać, że gracze z Warszawy otrzymali w niedzielę aż trzy czerwone kartki.

Widzew Łódź (MESA) – Legia Warszawa (MESA) 2:0 (0:0)

1:0 Ceglarz S. (73.)
2:0 Wrażeń (82.)

Widzew (MESA): Pytkowski – Bartkowski, Dybiec, Zalepa, Zawadzki, Radowicz, Wlazło, Pinheiro, Ceglarz D. (58. Bergiel), Ceglarz S., Radzio (67. Wrażeń)

Legia (MESA): Jałocha – Bochenek, Cichocki, Michalak, Lisowski, Łukasik, Duda (69. Kopczyński), Karniszewski, Rosłoń (54. Furman), Widejko (85. Tietz), Rozwandowicz (46. Starek)

Żółte kartki: Dybiec, Wlazło, Radzio, Bartkowski (Widzew), Michalak, Karniszewski, Lisowski, Duda, Cichocki, Furman (Legia)

Czerwona kartka: Cichocki (74., za drugą żółtą, Legia), Lisowski (84., za drugą żółtą, Legia), Furman (90., za drugą żółtą, Legia)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)