Orkan II Buczek liderem

Przy rzęsistym deszczu i silnie wiejącym wietrze przyszło zawodnikom Orkana II Buczek rozegrać spotkanie, w którym ich przeciwnikiem był LKS Protector Sędziejowice. Gospodarze pewnie zwyciężyli i korzystając z potknięcia KS Radoszewice zostali samodzielnym liderem grupy pierwszej sieradzkiej klasy B.

Przebieg początkowych minut spotkania był dość niecodzienny. Już pierwsza akcja dała gospodarzom bramkę, a jej strzelcem był Bartek Pronin. Co ciekawe, po kilkudziesięciu sekundach Protektor odpowiedział trafieniem Krzysztofa Ratajczyka i po 2 minutach gry był remis 1:1. Ale na tym nie koniec, ponieważ już po 8 minutach gry padły kolejne bramki dla obu ekip. Orkan ponownie za sprawą Bartka Pronina objął prowadzenie i równie szybko je stracił. Do wyrównania doprowadził nie kto inny tylko Krzysztof Ratajczyk, który oddał bardzo ładny strzał sprzed pola karnego. Po tych wydarzeniach na boisku niepodzielnie rządzili już piłkarze z Buczku. Udokumentowaniem tego były dwie kolejne bramki w 20. i 32. minucie, tym razem na listę strzelców wpisał się Bartek Zawiasa i Łukasz Lipiński.

Po przerwie jeszcze bardziej pogorszyły się warunki atmosferyczne, a gracze obydwu drużyn myśleli tylko o zakończeniu meczu i założeniu suchych ubrań. W drugiej części gry bramki strzelali już tylko gospodarze, przy biernej postawie graczy Protektora. Bramkarza gości – Damian Brodziaka – pokonał jeszcze Maciej Kędzierski, po raz trzeci w tym meczu Bartek Pronin, Marcin Woźniak oraz ponownie Łukasz Lipiński.

Orkan II Buczek – LKS Protector Sędziejowice 8:2 (4:2)
Pronin (1′, 10′ 63′), B. Zawiasa (20′), Lipiński (32′, 76′), Kędzierski (52′), Woźniak (68′) – Ratajczyk (1′, 11′)

Orkan: Ratajczyk – Krawczyk, Muszyński, Nagrodzki, Kubik – Kędzierski, Korzynek, Zawiasa B. (46′ Pietrzyk) Pronin, Lipiński.

Protector: Brodziak – Pawłowski, Szewczyk, Knapik, Pierzakowski – Przychodzki, Rubajczyk, Sadziński, Pilc – Sylwester Jakubiak (75′ Sebastian Jakubiak), Ratajczyk (65′ Swędrowski)

Źródło: Orkan II, Protector Sędziejowice